• Preview k zápasu

• 26.02.2014

V pátek nás čeká derby!

První pražské derby v roce 2014 obstarají celky Dukly a Slavie. Od 20:15 se v Edenu před kamerami TV Fanda utkají aktuálně třetí se třináctým celkem Gambrinus ligy.

Slavii se, přes velká očekávání, vstup do jarní části soutěže příliš nepovedl. V rámci 17.kola zavítali sešívaní na Hanou a tam se zlou potázali, jelikož prohráli 1:5. Zejména první poločas byl pro hráče Slavie noční můrou. Po dvou brankách Depetrise, jedné Pospíšila a jedné Zahradníčka prohrávali hosté po prvním dějství 0:4. "Chci popřát soupeři k dobrému výkonu. My jsme zápas nezvládli. Selhali jsme v obranné čtyřce, která nechávala příliš mnoho prostoru při nábězích olomouckých hráčů. Hlavní a zásadní chyba byla v tom, že jsme nedostupovali. Problém byl také, že jsme nenarušovali přechody soupeře. Dalším nedostatkem bylo nedůsledné chování hráčů v šestnáctce, kdy jsme nechali hráče otočit. Produktivita Olomouce byla zdrcující," uvedl trenér Miroslav Koubek pro web Gambrinus ligy na adresu posledního zápasu.

Náš páteční soupeř je po sedmnácti odehraných kolech na třináctém místě ligové tabulky se šestnácti body a skóre 13:33. Bilance Slavie jsou čtyři výhry, čtyři remízy a devět proher. Samozřejmě i slávisté zaznamenali pohyb v kádru během zimní pauzy. Mezi hráče, kteří odešli, patří Ondřej Petrák (Norimberk), Vojtěch Štěpán (Hradec - návrat z hostování), Dávid Škutka (Baník Ostrava - hostování), Štěpán Koreš (Mladá Boleslav - hostování) a Martin Fenin (konec smlouvy). Sešívaný dres naopak oblékli Karel Piták, Jan Vošahlík (oba Jablonec), Tomáš Necid (CSKA Moskva - hostování), Keegan Ritchie (Kaizer Chiefs/JAR) a Damien Boudjemaa (Petrolul Pioesti/Rumunsko).

Slavie bude jistě chtít dát zapomenout na prohru v Olomouci a v pátek nás nečeká nic jednoduchého, což potvrzují i slova Luboše Kozla. "Bude to těžké utkání, protože Slavii se nepovedlo první kolo v Olomouci a o to víc budou nebezpečnější. Nemůžeme očekávat, že by něco podcenili. Přes zimu tým Slavie velmi dobře posílil a určitě se jeho kvalita během jara projeví, ale my se budeme snažit, aby to nebylo ještě v pátečním utkání. Z hlediska ofenzivy jsou daleko silnější, než byli, protože Necid, Piták i Vošahlík jsou hráči, kteří mají svou kvalitu a jsou góloví. Budeme si na ně muset dát pozor. Samozřejmě v prvním utkání se ve hře Slavie projevily spíše nedostatky směrem do defenzivy, ale na tom se určitě budou snažit v tomto týdnu zapracovat. Nebude to jednoduché utkání a my nemůžeme vycházet jen z toho, jak se nám podařilo první jarní kolo," uvedl šéf lavičky Dukly.

Přijďte nás podpořit v pátek od 20:15 do pražského Edenu.

Poslední utkání soupeře:

SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 5:1 (4:0)

Branky: 8. Zahradníček, 12. Depetris, 29. Depetris, 45. Pospíšil, 87. Zahradníček – 54. Boudjemaa.  ŽK: 43. Plšek – 19. Nitrianský. ČK: 69. Nitrianský (SLA). Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Hock. Diváci: 4721.
SK Sigma Olomouc: Zlámal – Varadi, Svozil, Šindelář, Škerle – Zahradníček, Fall, Pospíšil, Javůrek (86. Karaš) – Plšek (58. Houska), Depetris (88. Chorý).
SK Slavia Praha: Rakovan – Nitrianský, Škoda, Neves, Zmrhal – Vošahlík, Lička (46. Smejkal), Piták (90. Hrubý), Gecov, Boudjemaa – Necid.

Poslední vzájemné utkání:

FK Dukla Praha - SK Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branky: 27. Kisel. ŽK: 42. Gedeon, 65. Pospěch - 75. Kisel, 90. Nitrianský. ČK: 90. Vorel. Rozhodčí: Ardeleánu - Moláček, Kovařík (Nenadál). Diváci: 4916.
FK Dukla Praha: Rada – Romera (80. Marek), Vorel, Božič, Vrzal – Malý, Gedeon (87. Štetina), Kalouda – Berger, Pospěch, Pázler (56. Hašek),
SK Slavia Praha: Černý – Nitrianský, Bortel, Kolařík (56. Škutka), Dostál – Štěpán (66. Koreš), Petrák, Kisel, Zmrhal, Juhar (90. Čonka) – Škoda,