• A-tým

• 19.10.2016

V páteční předehrávce se potká Dukla s Jihlavou

Po remíze s Libercem, by si Dukla ráda zvýšila svůj bodový zisk. V 11. kole ePojisteni.cz ligy ji čeká Jihlava, mužstvo, které stále čeká na svou první ligovou výhru. Jak se bude týmu z Julisky proti „Ježkům z Jihlavy“ dařit, uvidíme v pátek 21. října od 18,00 hodin.

V Jihlavě se během léta rozloučili s Markem Jungerem, který ukončil kariéru kvůli zdravotním problémům a Ondřejem Šourkem (České Budějovice). Oběma hráčům skončila smlouva a k jejímu prodloužení nedošlo. Vysočinu dále opustil slovenský obránce Vladimír Kukoľ (Myjava) a záložník Patrik Demeter (Znojmo). Půlroční hostování skončilo Josefu Bazalovi (Ml. Boleslav), Tomášovi Kučerovi (Plzeň), Radkovi Voltrovi (Slavia). Na hostování naopak odešel Petr Nerad (Ostrava), Jiří Klíma (Znojmo), Haris Harba (Zlín), Jakub Fulnek (Táborsko).

Naopak směrem do klubu přišli zkušení hráči záložník Lukáš Zoubele (Brno) a obránce Antonín Rosa (Ružomberok). Dále ofenzivní hráč Rostislav Šamánek (Znojmo), lotyšský útočník Davis Ikaunieks (Liepaja) a chorvatský obránce Zvonimir Blaič (Mostar). Mladíci Jan Záviška (Sparta), Jozef Urblík (Nitra) a Čestmír Vitásek (Jihlava B). Do svého mateřského klubu také přestoupil Michael Rabušic (Liberec).

Nicméně vstup do nového ligového ročníku se jim nepovedl, a proto došlo v půlce září ke změně trenéra. Michala Hippa vystřídal bývalý reprezentační kouč Michal Bílek. Bohužel ani on nedokázal s týmem uhrát lepší výsledky, a tak má Jihlava po 10 kolech pouze čtyři body. Po jednom bodu brala v utkáních proti Liberci, Slavii, Jablonci a Slovácku.

Navíc v posledních dvou kolech podlehli pražským celkům Bohemians a Spartě. A trenér Bílek ví, že teď se vše ukáže. „Říkal jsem hráčům, že teď pro nás začíná období, které rozhodne o všem. Musíme bodovat hlavně v domácích zápasech a teď se ukáže, jak je mužstvo silné,“ uvedl po utkání se Spartou pro webové stránky epojisteniliga.cz.

Dukla má s Jihlavou statistiky vyrovnané, oba celky braly dvakrát po třech bodech, čtyřikrát se rozešly smírně. Jak tomu bude tentokrát uvidíme v pátek 21. října od 18,00 hodin na Městském stadionu v Jiráskově ulici.

Poslední utkání soupeře

AC Sparta Praha - FC Vysočina Jihlava 3:0 (1:0)

Branky: 30. a 55. Lafata, 51. Karavajev.
Rozhodčí: Pechanec - Peřina, Boček.
Diváci: 8 447.

AC Sparta Praha: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, M. Kadlec - Juliš (79. Havelka), Mareček, Dočkal, Holzer (67. Dudl) - Lafata (70. Pulkrab), V. Kadlec. Trenér: Holoubek.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Tlustý (75. Blaič), Krejčí, Rosa, Mišůn - Vaculík (59. Vitásek), Hronek, Dvořák, Zoubele, Ikaunieks - Rabušic (46. Batioja). Trenér: Bílek.

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava 0:1 (0:0)

Branka: 62. vlastní Hroššo.
Rozhodčí: Nenadál - Vlasjuk, Kříž.
ŽK: Berger, Štetina, Jurendič, Gorkšs - Šulek.
Diváci: 1 148.

FK Dukla Praha: Hroššo - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Jurendič - Mareš, Považanec, Hanousek (73. Daniel Tetour) - Berger, Vašíček, Manzia (46. Néstor, 84. Breznaník). Trenér: Kozel.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Krejčí, Šourek, Urdinov - Kučera, Šulek - Bazal (64. Kukol), Hronek (90.+1 Mišůn), Vaculík - Voltr (86. Jungr). Trenér: Hipp.