• U19

• 09.12.2021

V krátkém sledu sehrála U19 dvě derby s pražskými "S"

V rámci přípravného mezibloku sehrál náš dorost U19 dva zápasy s velice kvalitními soupeři. V pátek jsme odehráli na umělé trávě ve Střešovicích utkání proti Spartě, ve středu nás pak na Xaverově v Horních Počernicích přivítala Slavia. Proti týmům z vrchní části extraligové tabulky jsme herně jednoznačně obstáli. Se Spartou jsme po vyrovnaném průběhu nakonec prohráli 2:4, se Slavií jsme naopak 4:2 zvítězili.

FK DUKLA Praha U 19 - AC Sparta Praha   2 : 4 (1 : 2)

Branky: 34. vl.gól, 79. Kasal - 12., 31., 53., 59.

Sestava: Gothard - Ulman (70. Bartošek), Ungerman, Suchan, Löffler (46. Nikl), Fojt - Krenciv, Samson (46. Razetto) - Hübl, Špatenka, Kasal (46. Razetto)

SK Slavia Praha - FK DUKLA Praha U19   2 : 4 (2 : 2)

Branky: 29., 33. - 26., 64., 84. Špatenka, 37. Hübl

Sestava: Spilka - Novotný (46. Ulman), Kocman (46. Suchan), Löffler, Pavlovský (46. Bartošek) - Nikl (46. Břeh), Krenciv (70. Samson), Samson (70. Bohatý) - Špatenka, Bohatý (46. Gr.-Jensen), Hübl (46. Kasal)

Trenér Tomáš Kulvajt k oběma utkáním řekl: "Obě utkání pro nás byla opravdu cenná. V soutěži se s takovouto kvalitou a tempem prakticky nepotkáváme a hlavně v úvodu obou zápasů to bylo znát. Kluci se však dokázali adaptovat velmi rychle a naopak to byli oni, kdo v obou zápasech určovali ráz hry. V zápase se Spartou rozhodla vyšší indivdiuální kvalita v koncevce, kde byli letenští velmi produktivní. V zápase se Slavií jsme to byli naopak my a utkání mohlo vzhledem k množství šancí skončit i vyšším než dvoubrankovým rozdílem v náš prospěch. Dalším pozitivem bylo nasazení dalších našich mladších hráčů (U18), kteří se svých šancí chopili velmi dobře a zajímavě obstáli."