• 15.08.2020

V generálce na novou sezonu jsme zdolali prvoligovou Příbram

Dukla po dvou porážkách v přípravných zápasech proti Teplicím a Ústí nad Labem sehrála generálku na nový ročník FNL v Příbrami, kde zvítězila 3:1.

Tým z Julisky měl od začátku navrch a už ve 3. minutě zápasu šeldo vedení zásluhou Dominika Preislera. Dukla dál tlačila a nováček v družině Romana Skuhravého Lukáš Buchvaldek mohl přidat další zásah o pět minut později, kdy si na hranici šestnáctky efektně zasekl příbramského obránce a pak technicky pálil těsně vedle.

Po čtvrthodině hry zužitkovala Dukla svou převahu podruhé, když se prosadil Marek Fábry. Poté si příležitosti vytvořila i Příbram, ale do poločasové pauzy se skóre nezměnilo. Po přestávce vytáhl skvělý zákrok Filip Rada, díky němuž Dukla udržela vedení 2:0 až do 71. minuty. To Daniel Souček rozjel pohlednou kombinaci s Lukášem Buchvaldkem a akci pak gólově zakončil Samuel Dancák.

Krátce nato se Filip Rada provinil ve vlastním pokutovém území faulem, aby pak brilantně penaltu zlikvidoval. Domácí nakonec přece jen snížili, když se z přímého kopu asi z 35 metrů trefil Jan Rezek.

1.FK Příbram – FK Dukla Praha 1:3 (0:2)
Branky: 76. Rezek – 3. Preisler, 14. Fábry, 71. Dancák

Sestava: Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký (46. Jakab) – Kozma (c) (46. Kovaľ), Doumbia – Souček, Krunert, Buchvaldek, Preisler – Fábry (46. Ayong)
Náhradníci: Šťovíček – Kovaľ, Jakab, Ayong