• A-tým

• 09.06.2021

Trenéra Bohuslava Pilného doplní u A-týmu asistent Vít Vrtělka

V trenérském týmu vítáme novou tvář. Je jí Vít Vrtělka, který bude asistentem kouče Bohuslava Pilného u našeho A-týmu. Spolu už povedou mužstvo příští týden při startu přípravy.

„Spolupráce mezi trenéry Pilným a Majerem byla od počátku brána jako dočasná, což nakonec i Aleš potvrdil sdělením, že chce vést B mužstvo, ke kterému se po sezóně vrátil. Aleš nám moc pomohl, za což mu patří dík, protože v době, kdy trenér Pilný přicházel, to bylo hektické a přítomnost člověka znalého Dukly byla velkou pomocí. Trenér se z hlediska výběru asistenta jednoznačně rozhodl pro Víťu, což jsem já po osobních jednáních bezvýhradně podpořil. Víťa má hráčské a už i trenérské zkušenosti a hodně energie k práci. Pevně věřím, že ta spolupráce jak s trenérem, tak i s novým asistentem, bude úspěšná,“ uvedl Jan Staněk, sportovní ředitel Dukly.

Vít Vrtělka je bývalým fotbalistou, který u nás nastupoval za Zlín, Ústí nad Labem i Sokolov. V Sokolově pak zůstal i jako trenér a právě s Bohuslavem Pilným tvořili úspěšnou dvojici. Teď budou spolupracovat i v Dukle.

„Trenér Pilný o mě měl zájem, to hrálo velkou roli. A samozřejmě také to, že Dukla je tradiční klub s velkou historií. Bude to pro mě zatím po trenérské stránce největší výzva,“ řekl Vít Vrtělka.

„V Sokolově jsem strávil deset let. Trénoval jsme malé děti, devatenáctku a pak i chlapy. Z tohoto pohledu to nebylo jednoduché rozhodování. Po sportovní stránce je ale Dukla jednoznačným krokem vpřed,“ dodal.