• Rozhovory

• 09.11.2012

Tomáš Borek: Proti Baníku budeme muset hrát trpělivě a obezřetně

Záložník, kterému se poslední utkání daří. Ve 13. kole proti Brnu byl klíčovým hráčem, který vstřelil dvě branky a ve spolupráci s Pepou Markem se tak podílel na konečném výsledku.

Když se vrátíme k Brnu. Dá se říct, že měli domácí I přes výsledek navrch?

Naprosto souhlasím. V neděli jsme asi nepodali úplně optimální výkon, jakým jsme chtěli hrát. Ale vydřeli jsme to. Pro nás to byly důležité tři body. Trenér nám říkal, že v podstatě poslední zápasy nehrajeme špatně, ale chybí nám tam větší bojovnost, takové to srdíčko a myslím si, že dneska jsme to stoprocentně splnili. Každý to odjezdil, každý jel od první do devadesáté minuty. Tři body odsud jsou zlaté a určitě nám pomůžou do dalšího zápasu s Ostravou.

A co ty žluté karty, to byl ten zápas tak tvrdý?

Asi v osmdesáté minutě jsem si říkal, že už jich je moc. Fauly tam byly, ale ne všechny byly na žlutou. Ale rozhodčí si nastavil metr a ten už se tam sázel jak v mariáši. Třeba ten můj souboj, jak dostal Sus červenou kartu, tak to byl jasný loket, což by se asi stávat nemělo, ale ostatní zákroky nebyly nějak brutální nebo zákeřné na tu žlutou kartu.

Jak jsi spokojený s góly?

Ten druhý byl asi hezčí, když jsem se tam proháčkoval mezi dvěma hráči, trošku i se štěstí. U toho prvního gólu jsem měl štěstí, že jsem to trefil lýtkem a zapadlo to pod horní tyčku.

V Brnĕ jsi chvíli hrál, mĕl jsi nĕjakou speciální motivaci?

V Brně jsem působil, i když ne zrovna zdárně. Moc dobře na to nevzpomínám, každopádně jsem letos dával gól i Příbrami, kde jsem vlastně také byl dva a půl roku a jsem jedině rád, že se mi to podařilo. Větší motivace tam trochu byla.

Co očekáváš od utkání s Baníkem Ostrava?

Jak znám trenéra Pulpita, tak sem přijedou hlavně pořádně bránit, takže čekám, že proti nim budeme muset hrát trpělivě a obezřetně, aby nám z brejku neutekli a nedali gól.  Doufám, že se nám co nejrychleji podaří dát branku a donutit je otevřít hru.

A ještě k Movemberu, kdo se rozhodl, že se přidáte? Už sis někdy nechával narůst knír?

Abych řekl pravdu, tak nevím, kdo s tím přišel jako první. Týden před začátkem se o tom hodně psalo v novinách, tak jsme se o tom bavili, kdo by do toho šel... A kolem prvního jsme se dohodli, že do toho půjdeme všichni. Knír jsem si ještě nikdy narůst nenechával, a jelikož do toho jdeme všichni, tak se těším hlavně na konec listopadu, jak budeme všichni vypadat (smích).