• Preview k zápasu

• 05.04.2019

Slavia vede ve vzájemných statistikách

V sobotu budeme svědky zápasu mezi Duklou a Slavií, tedy posledního a prvního týmu tabulky. Začínáme na Julisce v 19 hodin, utkání bude přenášet 02 TV Sport. Dovede Dukla favorita překvapit?

Slavii se v této sezoně daří na co sáhne. Na prvním místě tabulky má 65 bodů, což jí dává pěkný náskok na druhou na Plzeň, která má bodů 58. Jasně nejlepší je v ofenzivních i defenzivních ukazatelích – do brány soupeřů už nastřílela 64 gólů a vyprodukovala 201 střel na bránu, sama obdržela jen 19 gólů. Příští čtvrtek ji v Edenu čeká čtvrtfinále Evropské ligy proti věhlasné Chelsea FC. V posledním ligovém zápase ale bodově ztratila a remizovala 1:1 s Libercem.

Dukla je po prohře s Opavou opět na posledním místě. Na předposlední Karvinou ztrácíme bod, los však máme do konce základní části velmi těžký – čekají nás už jen týmy z horní části tabulky. Trenér Roman Skuhravý však neztrácí naději v záchranu: „V sobotu nás čeká těžká písemka se soupeřem, kterému letos jde všechno a zaslouženě dominuje ve všech soutěžích. Síla kádru, možnosti měnit způsob hry a velká hladovost ve finální fázi jsou důvody, proč jsou úspěšní. Jednou za čas můžete potrápit i takový tým a sobota je ten den. My využijeme všech schopností k boji o co nejlepší výsledek.“

Historické statistiky mluví ve prospěch Slavie. Z 15 vzájemných zápasů zvítězila 8x, kdežto Dukla ani jednou. Remízově se hrálo 7x. Gólové skóre je 24:8 pro Slavii.

Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Pavel Franěk s asistenty Pavlem Vlasjukem a Jiřím Křížem, čtvrtým rozhodčím bude martin Nenadál. Za delegáty dorazí Jan Šotek a Ladislav Míka. Na zápase bude přítomen videorozhodčí Jiří Adam s asistentkou Lucií Ratajovou.

Poslední utkání soupeře

SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Branky: 69. Bořil – 73. Breite.

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Kúdela, Deli, Bořil – T. Souček, Traoré (80. Olayinka) – Masopust (46. Hušbauer), Stoch, Zmrhal (66. Van Buren) – Škoda (C).

FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Malinský (76. Koscelník), Potočný, Pešek (59. Oršula) – Kozák.

Poslední vzájemné utkání

SK Slavia Praha - FK Dukla Praha 4:1 (2:0)

Branky: 14. Coufal, 21. a 85. Stoch, 49. Olayinka - 66. Schranz (p).

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Zelený – T. Souček, Hušbauer (C) (69. Sýkora) – Stoch, Baluta (86. Frydrych), Olayinka – Matoušek (63. Škoda).

FK Dukla Praha: Rada – Miloševič (C), Ostojič, Ďurica, Bezpalec, Podaný (46. Bezdička) – Doumbia (63. Douděra), Tetour, Bilovský, D. Souček – Schranz (76. Djuranovič).