• 20.08.2019

S Vyšehradem se utkáme na Strahově

Dukla v minulém kole doma zdolala Brno a usadila se na průběžném 4. místě tabulky! Proti nováčkovi z Vyšehradu by tak měla potvrdit roli favorita. Vyšehrad však doma ještě neprohrál!

FC Slavoj Vyšehrad měl loni skvělou sezónu a výsledkem byl postup z České fotbalové ligy do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V loňské sezóně nasbíral náš soupeř celkem 71 bodů (pozn. v ČFL se v případě remízy rozhoduje o vítězi v penaltovém rozstřelu a body se rozdělují mezi oba soupeře). Výborný útok v čele s kanonýry Čapkem, Drobílkem a Ratajem a skvělá obrana pomohly Vyšehradu k postupu do F:NL. Ve druhé nejvyšší české lize se tak představí po 4 letech.

Slavoj v přestupovém období přišel o výborného střelce Davida Čapka, který se po konci hostování vrátil do Sparty. V průběhu sezóny do vyšehradského kádru přibyl obránce Vojtěch Šandera, který přišel z Táborska. Premiéru si v dresu nového klubu odbyl v minulém kole proti Líšni, kde se objevil v základní sestavě.

Vyšehrad své letošní zápasy nehraje na svém domácím stadionu na pražském Vyšehradě, ale na stadionu Evžena Rošického na Strahově. Ale i tak se jim v letošní sezóně v domácích utkáních daří. V prvním domácím utkání porazili Ústí nad Labem 4:1 a ve druhém utkání zvítězili nad Sokolovem 2:1. Na domácím hřišti jsou zatím nejsilnějším týmem letošní sezóny. „Budu se opakovat, ale pro naše mužstvo jsou tohle těžká utkání. Zejména v první půli jsme nechali Sokolov hodně hrát, což jsme nechtěli. Naše obrana hrála hodně hluboko, naštěstí soupeř své šance nevyužil. Až ve druhé půli jsme víc ožili v ofenzivě a udrželi daleko víc balonů, navíc nám vyšel signál, který jsme den před zápasem pečlivě nacvičovali,“ komentoval utkání se Sokolovem trenér Roman Veselý.

Výsledky z venkovních utkání už jsou však docela tristní. Z Prostějova si Slavoj přivezl prohru 1:0 a také v aktuálně posledních Vítkovicích prohrál 4:2. Jediný bod z venkovního zápasu vybojovali Pražané s dalším nováčkem soutěže – s Líšní. „Bod, který jsme získali, je cenný, řekl bych až zlatý. Zvládli jsme dobře první půli. Chtěli jsme rozložit riskantní tříčlennou obranu domácích, ale bez úspěchu. Po změně stran Líšeň před výborným publikem přitlačila, ale my jsme zuby nehty udrželi vyrovnané skóre,“ uvedl k bezbrankové remíze trenér Vyšehradu.

Po pěti kolech má Vyšehrad na kontě 7 bodů a drží průběžné 6. místo o skóre před Chrudimí. Nováček soutěže tedy zažívá skvělý vstup do sezóny, což trenér Veselý komentoval už po 4. kole po výhře nad Sokolovem. „Máme po čtyřech kolech šest bodů, to je podle mě úspěch. Vyšehrad ušel za rok velký kus cesty, hodně se změnilo, nicméně v této soutěži budeme asi těžko dominovat v každém utkání, jako tomu bylo v ČFL.“

Dukla se zatím usadila na 4. příčce a se ziskem 9 bodů. Na vedoucí Pardubice ztrácí pouze 2 body a třetí Líšeň je před Duklou jen o skóre. Vršek tabulky je tedy velmi vyrovnaný a každý bod je důležitý.