• 23.05.2023

Přijďte na „Dětský den“. Domácí rozloučení se sezónou proti Prostějovu

V předposledním utkání sezóny, a zároveň v posledním zápase sezóny na Julisce, čeká na fotbalisty Dukly duel s Prostějovem. Utkání začne v 17 hodin. Program pro děti ale začíná již ve 13 hodin.

Prostějov z posledních pěti utkání dvakrát vyhrál, dvakrát prohrál a jednou remizoval. Nejprve v Praze nestačil na Spartu B, kde podlehl 2:0. V domácím prostředí si ale vyšlápl na Jihlavu, kterou díky gólu Roberta Bartolomeua z 52. minuty porazil nejtěsnějším možným rozdílem. V Karviné se ale prostějovským vůbec nedařilo, slezský tým vyhrál vysoko 5:0. Chuť si ale náš nejbližší soupeř zlepšil opět v domácím utkání. Již ve 4. minutě se Prostějov dostal do vedení. SK Líšeň 2019 sice v 9. minutě vyrovnala, ale na druhý gól Jana Koudelky už brněnský tým nenašel odpověď. O víkendu si pak tým z olomouckého kraje připsal bod za remízu s Opavou 1:1.

Dukla do jara vlétla jako uragán. Série výher nás posunula z 13 místa až do horních pater tabulky. Bohužel poslední kola nám nevyšla podle našich představ a sen o postupu, byť skrze baráž, je bohužel neuskutečnitelný. Z posledních pěti utkání jsme dokázali vyhrát jen v Jihlavě (1:0). Dvakrát jsme z utkání nevytěžili ani bod. Nejprve nám v posledních vteřinách utkání utekl bod za remízu v Táboře a prohráli jsme 1:2, s Karvinou jsme prohráli přesvědčivě 0:3. Remizovali jsme dvakrát, nejprve doma s Chrudimí (1:1) a v posledním zápase na hřišti soupeře také se Spartou B (1:1).

„Myslím si, že jsme do zápasu neměli špatný vstup. Prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem,“ přemýšlí trenér Petr Rada po utkání se Spartou. „Měli jsme velkou šanci, ale chybí nám v zakončení důraz. Dostali jsme zase hloupý gól, který jsme soupeři opět připravili. Pak jsme z toho byli otřesení, 10 možná 15 minut po gólu jsme vůbec nehráli. V druhém poločase jsme dominovali, měli jsme spoustu šancí, zejména v úplném závěru. I přesto, že soupeř hrál na brejky, nějakou výraznější šanci si nevytvořil. Chybělo nám v závěru zase více důrazu. Přibývají nám zranění, ale hlavní problémy si děláme sami tím, že soupeři gól připravíme.“

Před utkáním mohou děti přijít na umělou trávu za hlavním hřištěm, kde pro ně bude nachystaný sportovně laděný program a soutěže. K dispozici pro nejmenší děti bude i skákací hrad.

Poslední vzájemný zápas: 5. 11. 2022

1.SK Prostějov – FK Dukla Praha 4:2 (3:1)

Sestava 1. SK Prostějov:

Bárta (76. Krynskyj) – Bolf, Schaffartzik (C), Bialek, Elbel – Kušej, Šumbera (76. Gáč), Koudelka (85. Ščedryj), Kulig (52. M. Zapletal), Bartolomeu (85. Stříž) – Pinc.

Sestava FK Dukla Praha:

Čtvrtečka – Hrubeš, Holiš (74. Adediran), Piroch, Peterka (C) – Buchvaldek (85. Hodek), Barac, Uhlíř (46. Havelka), Kozel, Moulis (46. Šebrle) – Matějka (85. Kim).

Branky: 6. Kušej, 20. Pinc, 29. Schaffartzik, 83. Kušej – 34. Buchvaldek, 86. Adediran, ŽK: Kušej, 64. Šumbera – 35. Moulis, 47. Barac, Rozhodčí: Machálek – Kotík, Bureš, Střely na bránu: 9:4, Střely mimo: 4:6, Rohy: 2:9.