• Preview k zápasu

• 29.08.2011

Postoupí Dukla mezi šestnáct nejlepších?

P R A H A - O postup do 4. kola Ondrášovka Cupu si Dukla zahraje s Tasovicemi, na jejichž hřišti se představí ve středu. Utkání začíná v 17 hodin.

Moravský celek působí v divizní skupině D, kde v minulé sezoně obsadil osmou příčku. Nyní je po čtyřech kolech šestý, když si připsal jednu výhru a tři remízy.

V Ondrášovka Cupu si tým ze Znojemska vede velmi dobře. V prvním kole porazil SK Líšeň 3:1, ve druhém kole nastřílel sedm gólů Slovanu Rosice (7:3). Přitom ještě o poločase prohrával 1:2. „Po přestávce jsme dali dva šťastné góly, ten druhý po standardní situaci vstřelil nejmenší hráč na hřišti a Rosice úplně přestaly hrát, jako by neměly síly. Chodili jsme do otevřené obrany a dávali branky po krásných akcích do prázdné. Druhou půlku jsme je přehráli,“ těšilo trenéra Tomáše Šťastného, jehož tým po postupu do 3. kola hodně toužil. „Trošku jsme kvůli tomu přizpůsobili sestavu v předchozím utkání, abychom ve 2. kole uspěli a mohli tady přivítat velký tým.“

Nyní přijede na hřiště Sokola Tasovice pražská Dukla. „O víkendu nás nečeká žádný zápas, takže nemusí nastoupit výrazně obměněná sestava. V Brozanech jsme viděli, jaké jsou pohárové zápasy se soupeři z nižších soutěží. Musíme k tomu přistoupit se vší zodpovědností. Herně jsme sice lepší než soupeř, ale musíme to zhodnotit góly. Pokud se nám to nepodaří, může být utkání těžké až do konce. Budu na hráče apelovat, aby byli v pokutovém území agresivní, důrazní a řešili situace s klidem, což se nám v minulých zápasech nedařilo, takže jsme nedávali tolik branek. Zápas v Tasovicích by mohl sloužit k tomu, abychom se v tomto zlepšili. Zároveň ale musíme hrát zodpovědně dozadu, protože jak vidíme v divizi, soupeři střílení gólů problém nedělá," řekl Luboš Kozel, kouč Dukly.

Vítěz utkání si v osmifinále zahraje s postupujícím z utkání FK Kunice – FK Baumit Jablonec.

Sokol Tasovice ve 2. kole

TJ Sokol Tasovice - FC Slovan Rosice 7:3 (1:2)
Branky: 67., 82. a 89. Paul, 34. a 54. M. Dítě, 63. Šuráň, 77. Doležal - 30. Krajačič, 40. Malata, 81. Schwarz. ŽK: Čerstvý, Lašák – Dufek, Krajačič.
Tasovice: Trmal, Čerstvý, Kirschner (61. Macháček), Helebrant, Lašák, Vyžrálek (54. Paul), Horáček, Pechal, Šuráň J., Dítě M., Mašek (67. Doležal).

Dukla Praha ve 2. kole

Sokol Brozany – FK Dukla Praha 0:1 (0:0)
Branka: 90. Jirouš. ŽK: Vacho, Havrda, Vrat. Brožík, Vít. Brožík, Kopecký – Přeučil. Rozhodčí: Hrubeš – Zlámal, Lhoták. Počet diváků: 695.
FK Dukla: Kučera – Pospíšil, Mikula, Švejdík, Vrzal – Šiml, Podrazký (78. Malý), Přeučil (65. Marič) – Svoboda (65. Nečas), Jirouš, Svatonský.