• Klub

• 24.03.2018

Polští trenéři absolvovali stáž v Dukle

Během března strávili u příležitosti trenérské stáže týden v Dukle dva fotbaloví trenéři z Polska, Jacek Bernaśkiewicz a Leszek Róźycki.

Komplexní stáž u A týmu zařídil náš kondiční trenér Lukáš Stránský, který měl v listopadu nedaleko polského Graňsku velkou přednášku pro polské trenéry o kondiční přípravě, došlo i na povídání o tréninkové koncepci Dukly. Mnoho trenérů projevilo zájem přijet se podívat přímo do Prahy a strávit v našem klubu nějaký čas. Lukáš Stránský vyhověl dvěma prvním zájemcům, kteří v březnu pobyli v Praze.

Na Julisce se po celý týden stáže účastnili všech tréninků A týmu, detailně sledovali práci trenérského týmu i lidí z vedení klubu. Zajímali se o práci s dětmi a mládeží, výběr hráčů, přechod fotbalisty z mládežnických kategorií do dospělého fotbalu, kondiční stránku přípravy. Setkali se též s mládežnickými a ženskými trenéry a navštívili tréninky mládeže. Oba pak poslali klubu milá poděkování, která nám udělala velkou radost, proto si dovolujeme je zveřejnit.