• Preview k zápasu

• 07.08.2013

Padne v derby se Slavií konečně branka?

Čtyři poslední zápasy, které jsme se Slavií v rámci Gambrinus ligy odehráli, skončily bezbrankovou remízou. Čeká nás páté pražské derby se „sešívanými" a tým Luboše Kozla věří, že střeleckou smůlu prolomí právě v pátek. Ostatně, Sigmě jsme také doma dlouho nemohli vstřelit branku.

Ani jednomu z dnešních soupeřů se poslední kolo příliš nevydařilo. O naší prohře v Teplicích jistě víte. Slavia odehrála poslední kolo doma proti Sigmě Olomouc a Hanáci si z Edenu odvezli výhru 3:2. Slávisté prohrávali 0:2, následně 1:3, ale po brance Kisela na 2:3 pár minut před koncem už vyrovnat nedokázali. „Tři góly doma, to je strašně moc. Navíc docela lehké. Dvakrát jsme hráli rádoby dobře, ale nezískali jsme body. Teď jsme dostali dva góly a byli jsme psychicky dole. Snažili jsme se, ale je to strašně málo. Jeden bod po třech kolech - to je hodně špatné,“ uvedl Karol Kisel pro web Slavie.

A jak se Slavii dařilo v předchozích dvou zápasech? V prvním kole přivítala na domácím hřišti Baník Ostrava, kdy se dostal Baník do vedení brankou Kukece a o dvě minuty později vyrovnával na 1:1 Mičola. Ve druhém utkání zajížděla Slavia do Liberce, kterému podlehla 1:2 (jedinou branku vstřelil lídr týmu Karol Kisel).

A jaké změny se odehrály v týmu mladého kouče Michala Petrouše v letní přestávce? Mezi významné přestupy se určitě zařadil návrat klubové legendy Radka Černého, druhým větším úlovkem je příchod Vojtěcha Štěpána z Hradce Králové na hostování. Naopak klub opustil David Hubáček (Zlín), Róbert Cicman (konec smlouvy), Martin Berkovec (hostování v Bohemians), Jan Vošáhlík (konec z hostování z Jablonce) či Rudolf Skácel (konec smlouvy).

Luboš Kozel k pátečnímu soupeři řekl: Se Slavií se hrálo vždy vyrovnané a bojovné utkání. Soupeř má ve svém středu hráče, kteří jsou na tom pohybově velmi dobře, hrají důrazně a agresivně, a proto jsou vždy zápasy proti Slavii tak těžké. Dá se říci, že každé utkání vycházela obě mužstva ze zajištěné obrany a protože ani v jednom z nich nepadla branka, nesl se v tomto duchu vždy celý zápas. Tentokrát doufám, že lidé, co přijdou, uvidí branku. My se budeme snažit předvést lepší výkon, než jsme podali v Teplicích a navázat tak na domácí utkání s Olomoucí. Díky vědomí, že se nám v domácím prostředí daří, si věříme i na silnější soupeře a ač se Slávii teď příliš nedaří a je bodově dole v tabulce, její mužstvo svou kvalitu má, zejména co se ofenzivy týče, a na to si musíme dát pozor. I když jsme v Teplicích neuspěli, brankové příležitosti jsme si vytvořili, takže věřím, že doma budeme efektivnější, dáme Slavii konečně gól a napravíme Teplickou porážku."

Dukláci, ještě připomínáme, že před pátečním utkáním máte možnost získat autogramy od Ivo Viktora, Güntera Bittengela, Ivo Ulicha a Radka Bejbla.

Předprodej lístků na stadioně bude probíhat v den utkání od 14,00 hodin. Stadion je pro veřejnost otevřen od 19,00 hodin.