• Preview k zápasu

• 28.10.2013

PČP: Čeká nás osmifinálová odveta v Příbrami

Po jednoznačném domácím vítězství 4:0 v prvním kole osmifinále Poháru České pošty nás čeká odveta v Příbrami. Potvrdíme v utkání hraném od 17:00 na stadionu u Litavky postup do čtvrtfinále?

Právě po vysokém vítězství Dukly Praha byl odvolán trenér František Straka, jehož nahradil Petr Čuhel. V úterý tak proti hostující Dukle nastoupí Příbram s novým trenérem.

Petr Čuhel v Příbrami stihl "odkaučovat" dvě utkání. V prvním duelu dokázala Příbram skvěle otočit výsledek z 0:2 na 3:2 v domácím utkání proti Sigmě Olomouc. Ve druhém utkání, tedy ve 12.kole Gambrinus ligy proti Znojmu, deklasoval moravský tým příbramské 3:0.  "Znojmo vyhrálo zaslouženě. Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaně a zbytečně chybovali. Rozhodla neproměněná penalta Zápotočného, od druhé vstřelené branky domácích jsme už nic moc neukázali. Sice jsme pár možností měli, ale nedokázali jsme je využít," uvedl trenér Čuhel pro oficiální webové stránky Gambrinus ligy.

Náš úterní soupeř je v tabulce Gambrinus ligy na 12. místě s bilancí třech výher, dvou remíz a sedmi proher. Příbram má skóre 13:25. V další české soutěži, Poháru České pošty, vedla cesta do 4. kola (osmifinále) přes Táborsko (2.kolo, výhra 1:0) a České Budějovice (postup na penalty).

Věříme, že zítra potvrdíme vysokou výhru z prvního zápasu a postoupíme do dalšího kola Poháru, kde nás bude čekat jeden z dvojice Sparta x Znojmo.

Poslední vzájemné utkání:
FK Dukla Praha - 1.FK Příbram 4:0 (2:0)

Branky: 37. Pospěch, 41. Marek Hanousek, 55. Vorel, 77. Pázler. ŽK: 47. Malý – 70. Tarczal. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Plesar.

Dukla: Kučera – Romera, Vorel, Štetina, Matěj Hanousek – Malý (86. Ouedraogo), Gedeon, Marek Hanousek – Néstor Albiach (70. Pázler), Pospěch (76. Marek), Jakub Mareš.
Příbram: Hruška – Jugas, Zápotočný, Mišůn, Divíšek – Brandner (46. Pilík), Abraham (76. Barák), Tarczal, Stratil (46. Jiří Mareš) – Danoski, Řezníček.

Poslední utkání soupeře:
1. SC Znojmo - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)

Branky: 4. Vašíček, 9. Okleštěk, 55. Okleštěk. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Machálek. ŽK: Hudec, Jonov - Marek, Divíšek. Diváci: 654.

Znojmo: Hrubý – Mudra, Jonov, Hudec, Cihlář – Crnkić (80. Tomeček), Nepožitek, Okleštěk, Lacko (66. Hrošovský), Helísek (86. Rejlić) – Vašíček.
Příbram: Hruška – Krbeček, Zápotočný, Mišůn, Divíšek – Mareš, Abraham, Tarczal (61. Aziz), T. Pilík (50. Danoski) – Švancara, Řezníček (74. Stratil).