• 15.05.2019

Oplatíme v sobotu Slovácku podzimní porážku?

V sobotu od 17 hodin nás na Julisce čeká poslední ligový zápas, a jak už víme, bude to poslední vystoupení v první lize na delší dobu. Naším soupeřem bude 1. FC Slovácko, které absolvuje dalekou cestu z Uherského Hradiště, a kterému se ve FINÁLE FORTUNA:LIGY zatím dařilo, ze tří zápasů získalo 7 bodů a je definitivně zachráněno.

Slovácko má na kontě 41 bodů a je na prvním místě skupiny. Je jasné, že nebude muset bojovat v baráži, první ligu si zahraje i v příští sezoně. V prvním nadstavbovém kole se Slovácko rozstřílelo, s Příbramí vyhrálo vysoko 5:1. Už v 18. minutě vedlo 3:0 po dvou gólech Jana Kalabišky a jedné trefě Dominika Janoška. Ve druhém poločase dokázal Jan Kalabiška zkompletovat hattrick, poslední gól přidal Stanislav Hofmann, za Příbram se trefil pouze Jan Matoušek. Druhé kolo nadstavby odehrálo Slovácko na půdě Bohemians a odvezlo si bod za bezgólovou remízu. Ve třetím kole vyzvalo doma SFC Opava, kterému do té doby patřilo první místo skupiny, Slovácko však ukázalo skvělý vstup do zápasu – už v 5. minutě vedlo 2:0 po gólech Janoška a Daníčka, další dvě trefy přidali ve druhém poločase Havlík a Hološko. Za Opavu dal gól jen Bernadina a Slovácko zvítězilo 4:1.

„Skvělý vstup do utkání korunovaný dvěma brankami, byli jsme velice aktivní, zatlačili jsme soupeře, takže dělal chyby. Pak byly pasáže hry, kdy jsme se doslova kopali za uši a vytvářeli tím soupeři zbytečné příležitosti ze standardek, na druhou stranu jsme kromě těch standardních situací soupeře do ničeho nepustili. Ve druhém poločase jsme ještě přidali dvě branky. Já si cením toho, že jsme zápas zvládli výsledkově, to bylo hlavní. Bylo to cenné vítězství, protože jestli dobře počítám, jsme zachráněni,“ řekl trenér Slovácka Martin Svědík na pozápasové tiskové konferenci.

Slovácko v základní části bodovalo ve 14 utkáních s celkovým ziskem 34 bodů za 9 výher a 4 remízy. Jejich nejlepšími střelci jsou Vlastimil Daníček a Tomáš Zajíc, oba se šesti přesnými zásahy. Dukla v nepovedené sezoně bodovala pouze v 10 utkáních, z toho jen pětkrát s plným bodovým ziskem. Za základní část jsme získali 20 bodů.

Dukla dokázala od začátku jara získat v základní části pouze 5 bodů, což ji současně s celkovými ziskem 20 bodů zařadilo na poslední místo v tabulce i ve skupině o udržení. Před startem nadstavby jsme před sebou měli výzvu získat ztrátových 9 bodů na Karvinou a vyhnout se tak přímému sestupu do FNL. V prvním utkání jsme ale pouze remizovali 1:1 s Bohemians, ti dali vyrovnávací gól sedm minut před koncem základní hrací doby. Další utkání se hrálo na hřišti Opavy, Dukla ztratila body prohrou 2:3. Za náš tým se trefili Jan Holenda a Branislav Miloševič, který snižoval tři minuty před koncem utkání, na vstřelení vyrovnávacího gólu pak zbývalo jen málo času a Dukle se to nepodařilo. Třetí zápas nadstavby jsme odehráli na hřišti MFK Karviná v úterý, byla to naše poslední šance na záchranu. Zápas se nám ale vůbec nepovedl, prohráli jsme 0:3, čímž byl náš sestup do druhé ligy zpečetěn.

„Naše zápasy se v jarní části podobají jako vejce vejci, i dneska byl začátek z naší strany velice dobrý, vyústilo to v šanci z pokutového kopu, kterou jsme neproměnili. To, co nás provází celou sezonu, tedy dobře zahraná standardní situace soupeře a inkasovaný gól, se projevilo i dnes. V tomto ohledu byl velmi silný Wágner, uklidil balon na 1:0. Celý zápas jsme hráli, měli jsme tam příležitosti, na konci prvního poločasu jsme ztratili balon a inkasovali na 2:0. Druhý poločas se hráči snažili, chtěli s tím něco udělat, bohužel příležitosti jsme znovu neproměnili. Proto dnes domácí zaslouženě vyhráli 3:0,“ řekl k zápasu s Karvinou trenér Dukly Roman Skuhravý.

Se Slováckem se Dukla utkala naposledy v posledním kole podzimní části. Tehdy Pražané odjeli z uherskohradišťského hřiště bez bodu. Jediným střelcem utkání byl Tomáš Zajíc, který už ve 13. minutě zajistil tříbodový zisk Slovácku. Prohrou skončil i náš vzájemný zápas na podzim, kdy jsme na Julisce soupeři podlehli 1:2, za Duklu skóroval Ivan Schranz, do statistik se negativně zapsal dvěma vlastními góly Martin Chlumecký.

Doufáme, že se s fanoušky na Julisce pro tentokrát rozloučíme výhrou. Děkujeme, že jste nás podporovali během celé sezony. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit i na poslední domácí zápas!