• Preview k zápasu

• 18.10.2010

Opět se setkáváme. Dukla se podruhé střetne se Sezimovým Ústím

P R A H A - Podruhé během podzimu se fotbalisté Dukly střetnou se Spartakem Sezimovo Ústím. První duel Pražané zvládli a postoupili v Ondrášovka Cupu. Jak si povedou v pátek? Utkání 13. kola druhé ligy začíná v 18 hodin.

Jihočeši vstoupili do této sezony s cílem zachránit se. Zatím se jim to daří. V tabulce jsou s patnácti body jedenáctí. Zvláště v poslední době se Spartaku daří: z posledních pěti zápasů prohrál jen jediný, a to s první Vlašimí. „Jsme spokojení. V kabině je výborná parta. Po zápase se Znojmem máme 15 bodů. To není špatné. Blížíme se ke středu tabulky,“ pochvaloval si záložník Martin Jasanský, který na Soukeníku hostuje z Českých Budějovic. Právě s nejznámějším jihočeským klubem Sezimovo Ústí úzce spolupracuje.

I když může ve Spartaku vládnou spokojenost, po posledním zápase tomu tak nebylo. Modrobílí fotbalisté totiž hostili předposlední Znojmo, které chtěli porazit a odskočit od sestupových příček. To se nepodařilo. Utkání skončilo remízou 1:1, i když domácí měli více šancí. „Výsledek 1:1 neodpovídá našim představám. Chtěli jsme získat tři body a potvrdit výhru z Mostu. Bohužel jsme prohospodařili první poločas, kdy jsme nehráli dobře, nehráli jsme aktivně, nehráli jsme tak, jak jsme si řekli,“ zlobil se na klubovém webu trenér Luboš Zákostelský.

Je trochu paradoxní (a pro Duklu alarmující), že jeho svěřencům se daří venku více než doma. V posledních dvou duelech na hřištích soupeřů nastřílel Spartak šest gólů a připsal si stejný počet bodů.

Když srovnám jejich výkony doma a venku, tak venku jsou nebezpečnější, protože doma musí tvořit. Naopak venku teď vyhráli 3:1 v Hlučíně a 3:2 v Mostě. Dali šest gólů, což je vizitka toho, že nesmíme nic podcenit,“ upozorňuje trenér Luboš Kozel. A co dalšího o Sezimově Ústí soudí? „Určitě je to nebezpečný soupeř. Má ve svém středu silové hráče a má velmi dobře propracovanou defenzivu.“

Dokáže se s ní Dukla vypořádat? Utkání začíná v pátek v 18 hodin na stadionu Juliska.

Přímý přenos zápasu můžete sledovat zde.

Poslední utkání našeho soupeře

Spartak MAS Sezimovo Ústí – 1.SC Znojmo 1:1 (0:0)
Branky: 65. Mach - 77. Yonov. Rozhodčí: Franěk - Marek, Nádvorník. ŽK: Rožboud, Mach - Kováč, Zapalač. Diváků: 414.

Sezimovo Ústí: Doležal - Rožboud, Nesvadba, Novák, Čupr - Kočí, Kostečka, Javorek (68. Horka), Jasanský - Simr (60. Vaněček), Mach. Trenér: Zákostelský.
Znojmo: Hrubý - Šilinger, Yonov, Mička, Hříbek - Trnovec, Podzemský (87. Bažík), Zapalač - Látal, Kováč, Minarech (71. Krhút). Trenér: Smrček.

Poslední vzájemné střetnutí

Spartak MAS Sezimovo Ústí – FK Dukla Praha 2:3 (1:2)
Branky: 21. Vukadinovič, 56. Kostečka - 30. Hanousek, 34. Laczkovich, 65. Přeučil. Rozhodčí: Damková - Lhoták, Urban. ŽK: Vrána (Dukla). Diváků: 375.

Sezimovo Ústí: Šimon - Martínek, Novák, Mašek, Kostečka, Nejepsa, Vukadinovič, Vaněček (45. Horka), Javorek, Barteska (55. Círeský), Čupr (68. Macháček).
FK Dukla: Jakubov - Pospíšil, Kučera, Šmíd, Mičic - Šiml (46. Malý), Hanousek (88. Berger), Laczkovich (67. Hašek) - Antipov, Vrána, Přeučil.