• Rozhovory

• 15.09.2015

Ondřej Vrzal, autor druhé branky proti Baníku Ostrava!

Gól a asistence v utkání s Baníkem. Ondřej Vrzal zažívá skvělé momenty po návratu na fotbalový trávník. K tomu ze svých třech ligových zásahů, se právě dvakrát trefil proti Ostravě. Že by specialista na Baník?

Čím si vysvětlujete, že jste na Ostravu takhle „vlítli“?
Trenér nás nabádal, že musíme dát rychle gól. Ten jsme dali rychle a potom už jsme mohli hrát v klidu.

Byl to hodně těžký úder, ten váš gól hlavou?
Já si myslím, že to nebyl těžký úder. Letělo mi to na hlavu, tak jsem to jenom trknul. Gólman byl vepředu, tak jsem ho přehodil.

K tomu ještě gólová přihrávka na Bergera. Je to tedy váš nejlepší zápas za Duklu po vašem návratu?
Já nevím. Každý zápas je pro mě důležitý, hrálo se mi dobře a myslím si, že první poločas jsme hráli všichni super, akorát ten druhý jsme měli hrát stejně a mohli jsme to v klidu uhrát. Pak jsme dostali gól, ztráceli jsme moc balonů a myslím si, že jsme to pak museli zbytečně honit.

Kdo vám bránil, abyste hráli stejně jako v prvním poločase? Trenér vám pravděpodobně nedal příkaz, abyste polevili.
Určitě jsme nechtěli polevit. Trenér nám řekl, ať hrajeme stejně, ale nevím, začali jsme hrát pohodlně a to je špatně. Musíme hrát stejně jako první poločas a potom už se nemusíme o nic strachovat.

Před tímto zápasem jste dal dva góly a vždy z toho byly remízy 2:2. Nebál jste se, že to opět dopadne špatně?
Myslel jsem na to, ale když to bylo 3:0, tak jsem si říkal, že to musíme dotáhnout do vítězného konce.

Vy jste dal poslední gól v květnu 2013 v Ostravě. Nejste náhodou specialista na Baník? Z vašich tří gólů jste dal dva právě Ostravě.
(smích) To je pravda, náhoda asi. Tam (v Ostravě) to bylo pravou nohou, tady to bylo hlavou, tak příště až budeme hrát, tak doufám, že dám gól levou. (smích)

Jak si užíváte, že jste opět v základní sestavě po delší době?
Po tom těžkém zranění, kvůli kterému jsem rok nehrál, si to strašně užívám. Je to hezké být opět na trávníku a hrát.

Ještě nám jednou prosím řekněte, jaké bylo vaše zranění?
Na pravé noze jsem měl křížák (zkřížený vaz) a poté mi na levém koleni dělali vrty do chrupavek, tak to bylo poměrně těžké. Měl jsem dvě operace. Teď jsem po roce konečně mohl hrát.