• Rozhovory

• 30.10.2015

Ondřej Vrzal: Střelec jediného gólu v utkání se Zlínem

Ondřej Vrzal vstřelil jediný gól v utkání se Zlínem, zajistil tím tři body pro tým z Julisky a stal se hrdinou pátečního večera. Byla to již jeho druhá trefa v právě probíhajícím ročníku Synot ligy.

Cítili jste velké napětí před utkáním vzhledem k minulým výsledkům?
Já si myslím, že v tom byla spíš smůla. Se Slavií jsme hráli výborně, s Boleslaví jsme podali také výborný výkon a v posledním zápase s Jabloncem proti nám byly odpískány dvě penalty…My jsme to prostě už dnes museli zlomit a odčinit ten bod z Jablonce.

Dnešní zápas ale nebyl vůbec jednoduchý…
Ano to nebyl. My jsme se na ně připravovali, že hrají na brejky a mají velmi rychlé hráče. Na to jsme si dnes museli dávat velký pozor. Speciálně jsme se také připravovali na standardky a konečně jsme také dali gól právě ze standardní situace.

Říkali jste si, že je možná lepší když nevedete o poločase?
Možná to tak bude. Když vedeme, tak přestaneme hrát, nevěříme si, přestáváme dávat balon rychle od nohy a pak se to na nás v obraně všechno valí. Ale dneska jsme to naštěstí všechno zvládli a konečně jsme ten výsledek udrželi.

Byli jste v závěru nervózní, že by to opět nemuselo vyjít a vy byste již poněkolikáté nedotáhli zápas do vítězného konce?
Ano, nervózní jsme byli, ale říkali jsme si v kabině, že tentokrát už to musíme zlomit a dneska brát všechny tři body.

Dal jste druhý gól v sezóně. To je stejný počet jako za vaši celou dosavadní prvoligovou kariéru…Jak se cítíte?
Celkově se cítím dobře. Jsem rád, že se mi podařilo vstřelit gól, ale tři body jsou pro nás o moc důležitější.

Při gólové situaci jste měl poměrně dost prostoru kolem sebe. Jak jste tuto situaci viděl?
Máme to nacvičené, uděláme blok, jeden z nás jde na přední tyč, druhý mu dělá blok. Když je balon ještě tečovaný, nebo se hlavička nepovede, tak jsou kluci i na zadní tyči. Já jsem to naštěstí trefil dobře a gólmanovi to proletělo pod rukou.

Za týden máte doma Příbram, tak co do té doby zlepšit?
Musíme si hlavně přenést tu dnešní výhru. (smích) To je samozřejmě nejdůležitější a také neinkasovat.

Překvapil vás Zlín, že nebyl tak aktivní, jak jste pravděpodobně čekali?
My jsme se speciálně celý týden připravovali na jejich hru na brejky a věnovali jsme tomu hodně času. Dnes jsme je ubránili, nějaké nebezpečné situace tam možná byly, ale dopadlo to dobře.

Může vás tento výsledek nakopnout, abyste do konce podzimní části „udělali“ ještě nějaké body?
Myslím si, že by nás to určitě mělo nakopnout. Musíme teď vyhrát s Příbramí a poté nás čekají ještě další těžké zápasy, ze kterých chceme také samozřejmě body.