• Preview k zápasu

• 18.11.2011

Naposledy doma. Dukla hostí Teplice

P R A H A - V posledním domácím zápase roku 2011 přivítáme fotbalisty Teplic, s nimiž se střetneme ve 14. kole Gambrinus ligy. Utkání začíná v sobotu ve 14 hodin a odehraje se na strahovském stadionu.

Oba celky dělí v tabulce pouhé dva body. Severočeši nasbírali 20 bodů a jsou na šesté příčce, tedy dvě místa před Duklou. „Před sezonou jsme si řekli, že osmé až desáté místo není pro nás. Že máme kvalitu hrát o trošičku výš,“ řekl teplický útočník Tomáš Vondrášek.

V minulých kolech svěřenci trenéra Petra Rady své ambice výsledkově potvrdili a vyhoupli se do první poloviny tabulky. Nejprve vyhráli v Jablonci 1:0, pak doma porazili Slovácko 2:1. O zápase s moravským celkem se dlouho mluvilo. Důvodem jsou penalty. Z té první vyrovnalo Slovácko na 1:1 v 87. minutě, jenže v nastaveném čase se domácí dostali z dalšího pokutového kopu do vedení. „Ani jeden pokutový kop být neměl,“ řekl pak hostující trenér Miroslav Soukup

Varováním pro hráče Dukly mohou být nejen poslední výsledky Teplic, ale také jejich úspěšnost na hřištích soupeřů. Zatímco doma nasbírali Severočeši sedm bodů, z venku jich přivezli už třináct. Čím to? „Jsme typologicky spíš brejkoví hráči. A když přijede na Stínadla tým, který hraje zezadu a moc se do nás nehrne, máme problém. Ale my se určitě zlepšíme,“ uvedl Vondrášek.

Duklu a Teplice, dva kluby, které se v sobotu postaví na hřišti proti sobě, spojuje jedna legenda – Josef Masopust. Na severu Čech sbíral své první ligové starty a přestoupil odtud do pražského klubu. „Do Teplic se vždy podívám velice rád, mám tu spoustu kamarádů a vždycky tu nějakého potkám, pokaždé si zde zavzpomínám na svá první ligová utkání,“ řekl Josef Masopust nedávno pro teplický web.

A ještě jedna zajímavost: dnešní duel svede dohromady otce a syna. Teplický kouč je otcem Filipa Rady, brankáře Dukly.

„Teplice jsou nepříjemným týmem, kterému se daří více venku než doma. Mají silný, rychlý protiútok a výhry v Liberci a Jablonci ukazují na jejich sílu. Vpředu jsou Mahmutovič a Kerič, v sestavě je i chytrý Vachoušek. Musíme být obezřetní. Teplice poctivě brání a čekají na své šance, které obvykle přijdou, takže to bude také o trpělivosti,“ uvedl na adresu soupeře Luboš Kozel, trenér Dukly.

Brány stadionu se otevřou ve 12.30 hodin. Pro fanoušky domácích budou připraveny vchody A2 a A3 (ulice Diskařská). Vlajkonoši hostů se do svého sektoru dostanou vstupem D11, který je nejlépe přístupný z břevnovské strany.

Pro fanoušky je připraveno jednotné vstupné 100 Kč, platí však všechny obvyklé slevy. Majitelé permanentek mají samozřejmě vstup zdarma. Na utkání s Teplicemi nebude možné zakoupit vstupenku přes internet.

Poslední zápas našeho soupeře

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 44. a 90.+1 z pen. Mahmutovič. - 87. Volešák z pen. Rozhodčí: Adam - Nádvorník, Štěrba. ŽK: Smejkal, Vondrášek - Kubáň. ČK: 90.+1 Kubáň (Slovácko). Počet diváků: 3012.
Teplice: Grigar - Vondrášek, P. Lukáš, Smejkal, Rosa - Kerič, Siva, Vachoušek (80. Čajič), Stožický (39. Vůch) - Jindráček, Mahmutovič. Trenér Rada.

Poslední zápas Dukly

FK Mladá Boleslav – FK Dukla Praha 3:1 (1:1)
Branky: 45. Chramosta, 56. Rolko, 88. Kulič - 20. Lietava. ŽK: Ščuk - Gedeon. Rozhodčí: Hrubeš – Lhoták, Kocián. Počet diváků: 4047.
FK Dukla: Rada – Hašek, Vorel, Švejdík, Pospíšil (84. Nečas) – Malý (44. Podrazký), Gedeon (78. Přeučil), Hanousek – Berger, Lietava, Markovič. Trenér Kozel.