• U19

• 05.02.2023

U19: Nad účastníkem mládežnické Ligy mistrů jsme zvítězili výrazným rozdílem

Zápas hraný na umělém povrchu hlavního stadionu MŠK Žilina pod Dubňom jsme zvládli skvěle, včetně náročné cesty a hustého sněžení, které doprovázelo celý průběh utkání.

MŠK Žilina U19 - FK DUKLA Praha U19   0 : 7 (0 : 2)

Branky: 31., 33. Jelínek, 49. Hübl, 57. Magdi, 77. Valentík, 80., 85. Šelicha

Sestava: Gothard – Škoch (65. Valentík), Kocman (65. Grunnet-Jensen), Ungerman (46. Bárta), Valentík (46. Pešek) – Shoya (65. Břeh), Břeh (45. Kožený), Šelicha – Grunnet-Jensen (46. Hübl), Jelínek (46. Bohatý), Magdi (65. Grunnet-Jensen)

Korektně hrané utkání, které komplikovalo celozápasové husté sněžení, vyznělo v konečném důsledku výrazně pro nás. Výsledek se však nerodil tak snadno. Úvodní půlhodinu se oba týmy praly spíše s terénem, postupem času jsme to však byli my, kdo si vytvářel výraznější šance. První velkou Jelínek ještě neproměnil, když jeho střelu z brankové čáry vyrazil dobíhající obránce, z následného rohu jsme však šli právě Jelínkem do vedení. O tři minuty později zvýšil stejný hráč umístěnou střelou na 0:2. Tak skončil i první poločas. Do toho druhého jsme udělali několik plánovaných změn, které prakticky hned přinesly gólový efekt, když se ve 49. trefil po nádherné přihrávce Šelichy umístěnou střelou Hübl. Čtvrtý gól přidal dalším přesným zakončením Magdi a domácí tým to definitivně zlomilo. V dalším průběhu jsme přidali ještě další tři branky Valentíkem a Šelichou a zvítězili tak velmi výrazným rozdílem.

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta: "Utkání bylo spíše o tom, kdo se dokáže lépe popasovat s mimořádnými podmínkami. Terén byl opravdu těžký, přesto jsem viděl na našich hráčích velkou chuť a odhodlání. Podmínkám jsme se přizpůsobili mnohem lépe. Na kluzkém terénu jsme se lépe pohybovali, ovládali míč a dokázali velmi slušně kombinovat. Nejvýraznější byla naše hra po zisku míče, kdy jsme dokázali přecházet velmi přesně do rychlých kontrů a využívat je. Prosadili jsme se však i ze standardní situace a postupného útoku. Z tohoto pohledu jsem velmi spokojený a věřím, že příště nám bude více přát i počasí."