• Preview k zápasu

• 23.07.2019

Na první venkovní zápas Dukla zamíří do Hradce

Ve druhém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY budou oba celky napravovat nepovedené premiéry. Duklu rozhodně nečeká jednoduchý zápas. Votroci v loňské sezóně patřili mezi nejlepší týmy druhé ligy a jejich ambice míří rozhodně výš.

Hradec Králové je 4. nejlepší tým loňského ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. S celkovým ziskem 53 bodů skončil pouhé 4 body za třetím místem, které zajišťuje postup do baráže. Votroci se to letos budou snažit napravit, a jak vedení potvrdilo na předsezónní tiskové konferenci, tým má rozhodně ligové ambice. V loňské sezóně náš soupeř neměl jeden z těch lepších útoků, v 2. lize nastřílel pouze 36 gólů. K dobrým výsledkům mu pomohla především skvělá obrana. S 18 inkasovanými góly se hradečtí můžou pyšnit dokonce nejlepší obranou loňského ročníku F:NL.

Votroci zahájili sérii přípravných zápasů s prvoligovými týmy - Jabloncem a Olomoucí. Oba zápasy prohráli tím nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jediným druholigovým soupeřem v přípravě jim byl Varnsdorf, se kterým se rozešli smírně 2:2, když za Hradec skórovali Firbacher a Šípek. Poslední tři přípravná utkání už Votroci vyhráli. Slovenský prvoligový Trenčín porazili 1:0 po gólu Firbachera. B tým pražské Sparty porazili 3:2, když se trefili Vlkanova, Zorvan a Zbrožek, a v generálce díky brankám Prekopa a Vlkanova porazili účastníka ČFL Písek 2:0.

V létě také došlo k několika změnám v hradeckém kádru. Na konci hostování se vrátili zpátky do svých domovských klubů dva hráči – brazilský útočník Wesley da Silva do Slovanu Liberec a obránce Jakub Pokorný do Baníku Ostrava. Zálohu Hradce posílil Christian Frýdek, který přišel ze Sparty na hostování. Dalšími posilami Votroků jsou slovenský útočník Erik Prokop z Trenčína, útočník Daniel Procházka z Ústí nad Labem a obránce Kristián Zbrožek z Varnsdorfu.

Svou letošní premiéru Votroci odehráli v Sokolově. První zápas v nové sezóně však hradeckým nevyšel tak, jak si představovali. Venku vybojovali pouze bezgólovou remízu, a ze Sokolova tak přivezli pouze bod. Trenér Zdenko Frťala zápas komentoval slovy: „Úvod utkání nám vyšel, byli jsme aktivnější, vypracovali jsme si dvě gólové příležitosti, které jsme bohužel nevyužili. Ve druhém poločase už to bylo bojovné. Mrzí nás to, i když je to plusový bod z venkovního utkání, ale chtěli jsme získat tři.“

V posledních 6 vzájemných utkání byla vždy tím šťastnějším týmem Dukla. Hradec porazil Duklu naposledy v lednu 2013. Poslední vzájemné utkání bylo prvoligové utkání v únoru 2017, které Dukla vyhrála 2:0.

Ani Dukla nevstoupila do nové sezóny nejlépe. Doma na Julisce prohrála s Třincem 2:3. Zápas nabídl velké množství šancí na obou stranách, všechny tři body však nakonec získali hosté. „Pro nás to byl důležitý zápas hlavně v podpoře tvorby nového kádru. Myslím, že jsme vstoupili do zápasu dobře, měli jsme tam několik šancí. Ale bylo vidět to, čeho jsem se obával nejvíce – nesebevědomí, netrpělivost a nekvalita. Byli jsme hrozně nepřesní. Ve druhém poločase to bylo o naší kvalitě v předfinální fázi, a tam jsem viděl největší nervozitu. Nedostatečná agresivita v soubojích a zodpovědnost, to nás provází dlouhodobě. Je to zklamáni, ale na druhou stranu je to pro nás důležitý zápas v tom, abychom zjistili, co tato soutěž obnáší. Dneska to byla bolestivá prohra,“ uvedl k utkání trenér Roman Skuhravý.