• Preview k zápasu

• 24.04.2013

Na Julisku zavítá Sigma Olomouc

Páteční den se ponese ve znamení souboje dvou týmů, které dělí v tabulce Gambrinus ligy pouhé tři body. Na domácím hřišti přivítáme Sigmu Olomouc, která je momentálně na čtvrté příčce. Čeká nás tedy další atraktivní soupeř, na kterého se můžeme, v případě plného bodového zisku, dotáhnout.

Tým z Hané, který hraje své domácí zápasy na Andrově stadionu,  patří ke stálicím české nejvyšší soutěže. V letošní sezoně je navíc Sigma horkým adeptem na účast v evropských pohárech. Po 24 odehraných kolech jsou olomoučtí na již zmiňovaném čtvrtém místě, kdy na třetí Jablonec ztrácí jeden bod. Sigma má skóre 34:24 a na kontě 11 výher, 7 remíz a 6 proher.

V jarní části sezony má tým trenéra Pivarníka následující bilanci: 4 výhry (proti Slavii, Hradci Králové, Jihlavě a Baníku Ostrava), 3 prohry (v Brně, Liberci a doma se Spartou) a v posledním kole přidala Sigma jednu remízu s Mladou Boleslaví, na kterou musela dotahovat po prohraném poločase 0:2. „Mužstvo je mladé a po dvou obdržených brankách kluci ve zbytku prvního poločasu psychicky hodně spadli, uvedl trenér Pivarník pro klubový web Sigmy. To však neplatilo o poločase druhém, ve kterém pomohl Plšek. „Jsem rád, že Plšek dostal větší prostor, hru oživil, dal gól, měl tam pěkné střely, hrál hodně aktivně,“ dodal Pivarník o dvacetiletém záložníkovi, který v utkání vstřelil svou první branku.

Kádr, který je převážně složen z odchovanců klubu, prošel v zimní přestávce následujícími změnami. Daniel Rossi Silva a Michal Hubník odešli do Jablonce a Marek Heinz šel předvádět své fotbalové umění do druholigového Znojma. Naopak do týmu „modrých“ přišli: Sukup ze Znojma, Varadi a Koutný se vrátili z hostování v Senici a Javůrek přišel z hostování v Pardubicích.

Trenér Luboš Kozel pro náš webu uvedl: "Olomouc je kvalitní mužstvo, má ve svém středu zkušené hráče, kteří byli i v reprezentaci. Takže ač mají za sebou sérii nepovedených výsledků, o které si myslím, že byla ovlivněná i tím, že hráli třikrát za sebou se Spartou, a to dnes není vůbec jednoduché. Minulé kolo hráli s Boleslaví 2:2. Takže k nám jedou určitě s tím, že chtějí vyhrát. Já si myslím, že to bude dobrý zápas. Olomouc hraje ofenzivně, my taky, takže by to mohlo být podobné utkání. Myslím herním pojetím, ne výsledkově jako s Jabloncem. Takže pro nás dobrá konfrontace s dalším výborným mužstvem."

Jak tedy dopadne souboj dvou ofenzivně laděných týmů, se dozvíme již v pátek. Věříme, že po skončení utkání budeme „Hrdí na svůj klub!“

Poslední utkání soupeře:
SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:2 (0:2).
Branky: 55. Doležal, 71. Plšek - 12. Nešpor, 26. Johana. Rozhodčí: Paták - Moláček, Proske. ŽK: Vepřek - Jarolím, Štorhanzl, Ševinský, Zahustel. ČK: 90. Vepřek (Olomouc). Diváci: 3 137.
Olomouc: Zlámal - Koutný (69. Petr), Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil (90. Janotka), Hořava - Varadi, Ordoš (46. Plšek), Javůrek - Doležal.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Ševinský, Bořil - Jarolím, Ščuk - Mareš (78. Chramosta), Magera (72. Zahustel), Štorhanzl - Nešpor (90. Ondřejka).

Poslední vzájemné utkání:
SK Sigma Olomouc - FK Dukla Praha 2:2 (1:2).
Branky: 45+12. Doležal, 50. Pospíšil, - 29. Pázler, 45+10. Pázler. ŽK:55. Schulmeister 66. Ordoš, 90. Petr, 90. Navrátil - 53. Kalouda, 62. Přeučil, 90. Borek. Rozhodčí: Nenadál – Pospíšil, Hájek. Diváci: 2643
Olomouc: Blaha – Vepřek, Šindelář, Dreksa, Hála (46. Petr) – Pospíšil, Hořava –Schulmeister (81. Rossi), Ordoš (87. Plšek), Navrátil – Doležal.
Dukla Praha: Rada – Hašek, Štetina, Vorel, Božič – Borek, Podrazký (85. Malý), Kalouda – Berger, Marek (60. Přeučil), Pázler (70. Engelmann).