• 10.09.2014

Na Julisku přiskáčou vršovičtí Klokani

Juliska uvidí druhé derby v letošním ročníku SYNOT ligy. Po Spartě zavítají na náš stadion Bohemians Praha 1905, kteří jsou zatím na 11. místě tabulky. Zápas je na programu v sobotu od 17 hodin.

Vršovické mužstvo má na svém kontě dvě výhry, jednu remízu a tři prohry. Bodový účet Klokanů je tak zatím na sedmi bodech a skóre 9:12. Poslední ligový bod si Bohemians připsali v šestém kole, když remizovali s nováčkem soutěže z Hradce Králové. Remízový zápas zhodnotil pro oficiální web SYNOT ligy trenér Roman Pivarník: „Vyšel nám vstup do zápasu, kdy jsme byli hodně aktivní a přišli do vedení z penalty. Bohužel nám brzké vedení v prvním poločase asi uškodilo, protože jsme nechali iniciativu soupeři. Takovou pasivitou jsme ztratili třicet minut. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, po celou dobu jsme hráli aktivně, snažili se vytvářet si šance. Škoda, že jsme to nevyužili, ale i soupeř hrozil hlavně ze standardních situací. Určitě jsme zklamaní, protože jsme hráli na domácí půdě, znovu tu byla fantastická podpora publika a plný stadion. Ale musím říct, že remíza byla spravedlivá.“

Poslední utkání, které Klokani odehráli před zápasem s Duklou, bylo 3. kolo Poháru FAČR, ve kterém v domácí prostředí porazili Dynamo České Budějovice 2:0. O svém postupu rozhodlo vršovické mužstvo už v prvním poločase, ve kterém se trefili Mosquera a Rada.

Během letní přestávky se v kádru Klokanů neodehrálo příliš mnoho změn. Smlouva skončila brankáři Peteru Gabrišovi a Martinu Kolářovi. Do svých klubů se vrátili Jakub Hora (Viktoria Plzeň, následně hostování v Českých Budějovicích), Martin Berkovec (Slavia) a Dmytro Jeremenko (Metalist Charkov). Další dvojice hráčů, Jan Růžička a Lukáš Budínský, zamířili do druholigové Karviné. Prvně jmenovaný na trvalý přestup, druhý jmenovaný na hostování. Naopak do Bohemians přišli Milan Švenger na hostování ze Sparty, Matúš Mikuš jako volný hráč po angažmá v Nitře a Vojtěch Engelmann na hostování z Dukly. Engelmann ovšem do zápasu po dohodě obou klubů nenastoupí. Zásadní změna se odehrála na lavičce našeho soupeře. Kouče Luďka Klusáčka, který pomohl zachránit Bohemians v nejvyšší soutěži, nahradil Roman Pivarník, který dříve působil jako kouč Vysočiny Jihlava nebo Sigmy Olomouc. Zajímavostí je i to, že Roman Pivarník hrával jako pravý obránce v dresu Dukly Praha a také s ní získal poslední vítězství v Československém poháru - 13. května 1990 na stadionu Tatranu Prešov, kde Dukla porazila na penalty Inter Bratislava.

"Určitě si nesmíme myslet, že po Spartě a Plzni nás čeká lehčí soupeř. Zadní řady mají konsolidované už delší dobu a směrem dopředu přišli někteří noví, zajímaví hráči, jako je Mosquera a Mikuš. Musíme si dát pozor na rychlé kraje a standardní situace," uvedl na adresu Bohemky trenér Luboš Kozel.

Jako každé derby bude i to s Bohemians Praha 1905 jistě náročné, ale věříme, že před početnou návštěvou potvrdíme roli favorita a s vršovickým mužstvem získáme tři body.
Poslední utkání soupeře:
Bohemians Praha 1905 - FC Hradec Králové 1:1 (1:1)
Branky: 4. Jindřišek z pen. - 32. P. Dvořák z pen.  Rozhodčí: Ardeleanu - Blažej, Hrabovský.  ŽK: Engelmann - Kotiš, Križko, P. Mareš, P. Dvořák.  Diváci: 4686.
Bohemians: Švenger - Pauschek, E. Brabec, Šmíd, Engelmann - Jindřišek, J. Rada - Moravec (82. Bartek), Mosquera, Bratanovič (61. Nerad) - Mikuš (68. Lietava).
Hradec: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, P. Mareš - Križko, Kotiš - Štípek, A. Čermák (72. P. Černý), Halilovič (60. Šultes) - P. Dvořák (84. Prokeš).

Poslední vzájemné utkání:
Bohemians Praha 1905 - FK Dukla Praha 3:2 (3:0)
Branky: 22. Šmíd, 29. Jindřišek, 41. Nerad – 59. Pospěch, 64. Juroška. Rozhodčí: Kovařík – Moláček, Hock. ŽK: 80. Šmíd - 85. Jeřábek. Diváci: 3459.
Bohemians: Berkovec – Pauschek, Šmíd, Brabec, Kalina – Moravec, Jindřišek (C), Hora (73. Bartek), Rada, Nerad (80. Jeremenko) – Lietava (90. Cseh). Trenér: Klusáček.
Dukla: Rada – Romera, Jeřábek, Štetina, Mat. Hanousek – Hlinka (46. Ouedraogo), Gedeon (C), Mar. Hanousek (87. J. Marek) – Černý (55. Juroška), Pospěch, Mareš. Trenér: Kozel.