• 09.09.2015

Na Julisce se představí ostravský Baník

Po reprezentační přestávce se Dukla v rámci šestého kola Synot ligy střetne s aktuálně posledním týmem tabulky. Na Julisku dorazí FC Baník Ostrava.

Poslední ligové utkání odehrála Ostrava doma proti pražské Slavii. Už od osmé minuty se hosté zásluhou Voltra dostali do vedení. Další 2 branky přidal sešívaný Milan Škoda, zatímco za Baník se dokázal prosadit jen Mišák v 74. minutě. Ostravský trenér Radomír Korytář okomentoval zápas se slovy: „Musíme se smířit s tím, že bojujeme o záchranu. Taková je realita, i když myslím, že to utkání až tak úplně nevypadalo. My jsme do zápasu sice vstoupili dobře, ale po několika minutách bohužel inkasujeme a nejsme tak silný tým, abychom se z toho tak rychle oklepali. To s námi zacloumalo a soupeř nás přehrával. Ale pomalu jsme se vraceli do hry, snažili jsme se hrát. Bohužel před přestávkou jsme dostali druhý gól. V kabině jsme si něco vysvětlili a ve druhém poločase Slavii snad nepustili přes půlku. Ale hraje se na góly a ty dala Slavia tři.“

Prohra se Slavií 1:3 jen potvrzuje současnou formu našeho pondělního soupeře. Po pěti odehraných kolech má skóre 5:12 a s jediným bodem uzavírá na 16. místě tabulku Synot ligy. Během reprezentační přestávky navíc ostravští vypadli z fotbalového poháru MOL Cupu, když podlehli diviznímu celku Rýmařova poměrem 4:3. To zapříčinilo nejen fyzické útoky některých fanoušků Ostravy vůči hráčům, ale i menší změny ve složení hráčského kádru. Konkrétně jde o přeřazení obránce Tomáše Vengřinka a záložníka Martina Foltyna do juniorky, z ní se naopak do přípravy s áčkem zapojili útočník Marek Szotkowski a záložník Dan Ožvolda.

Už před začátkem sezony došlo v týmu Baníku k odchodům hráčů jako jsou Milan Baroš (FK Mladá Boleslav) a záložník Vojtěch Štěpán (SK Sigma Olomouc). Dále kádr opustili Matej Sivrič, Luka Lučić, nebo Milan Jirásek, který přestouoil do Bohemians Praha 1905.

Jako posily naopak přišli Karol Mondek z FK AS Trenčín a na půlroční hostování i Vojtěch Engelmann z Dukly.

Největší změnou během letní přestávky ale bylo stěhování týmu do nového domácího prostředí - na Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích.

Se svým předchozím svatostánkem na Bazalech se Baník rozloučil posledním utkáním minulého ligového ročníku právě proti Dukle. Utkání skončilo remízou 1:1, když ve druhé minutě otevíral skóre Davor Kukec a deset minut před koncem srovnával Jakub Mareš.

Celkové skóre ze vzájemných zápasů je od návratu Dukly na ligové trávníky 12:7 pro tým z Julisky, kde se Ostravě ještě nepodařilo zvítězit. Bilance z osmi dosavadních střetnutí hovoří ve prospěch „žlutého baletu“ - 4 výhry, 3 remízy a 1 porážka.