• Preview k zápasu

• 11.03.2015

Na Julisce se představí Viktoria Plzeň

Po krátké pauze se Viktorie Plzeň vrací na ligové trávníky a to právě na Julisce. Svěřence Luboše Kozla čeká druhý zápas v rámci „ďábelského“ dvoukola – po Spartě se utkáme s dalším adeptem na titul.

Plzeň své poslední ligové utkání odehrála v Hradci Králové v rámci 18. kola SYNOT ligy.  Na půdě posledního celku nejvyšší soutěže zvládli Západočeši divokou přestřelku, když o vítězství viktoriánů v poměru 3:2 rozhodl Rajtoral v 76. minutě zápasu. Poslední Hradec byl pro Viktorku více než zdatným soupeřem.

Z dobře známých důvodů nenastoupila Plzeň k 19. kolu proti Slavii, zápas byl odložen kvůli nespecifikovanému infekčnímu onemocnění hráčů červenomodrých. I tak má Viktoria Plzeň po 18 odehraných zápasech na svém kontě 44 bodů za 14 výher, 2 remízy a 2 prohry. Skóre Plzně je 42:14.
Západočeský celek má nesmírně široký a kvalitní kádr, který byl v zimě ještě doplněn o nadstandardní hráče - Jana Baránka (FC Baník Ostrava) a Aidina Mahmutoviče (FK Teplice). Kádr Viktorie naopak opustil její dlouholetý hráč Marek Bakoš, který vyměnil boj o ligový titul za boj o záchranu nejvyšší soutěže ve Slovanu Liberec.

Zatím ani jednu minutu v dosavadních plzeňských zápasech nevynechal Václav Procházka. Mezi další stálice v kádru Miroslava Koubka patří Patrik Hrošovský, Václav Pilař, Matúš Kozáčik, Milan Petržela, David Limberský či Ondřej Vaněk. Jedinou kaňkou Viktorie je zranění Radima Řezníka, jenž si přetrhl přední křížový vaz v zimní přípravě v zápase proti ruskému Krasnodaru a bude chybět celou jarní část. S touto ztrátou se Západočeši perou statečně a absence krajního beka by neměla být velkým problémem. Je ale možné, že další starosti se skládáním sestavy při nedělním utkání může trenéru Koubkovi způsobit zmiňované infekční onemocnění hráčů Plzně…

Trenér Luboš Kozel očekává hodně podobné utkání: "Soupeř se prezentuje velkou hráčskou kvalitou, velkou ofenzivní silou. Nám se utkání na Spartě výsledkově nepodařilo, ale dokázali jsme, že i s takovým mužstvem jsme schopni hrát vyrovnaně a o to víc se budeme snažit nabité zkušenosti zužitkovat v utkání s Plzní. Musíme dobře bránit a být více produktivní směrem dopředu."

Věříme, že ač jsme v posledním kole prohráli na Spartě, tak můžeme v domácím prostředí Viktorii Plzeň potrápit a ligové body zůstanou na Julisce.

Poslední utkání soupeře

FC Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 2:3 (1:1)
Branky: 7. Čermák, 63. Halilovič – 4. Kolář, 51. Vaněk, 76. Rajtoral. ŽK: 25. Malinský – 32. Petržela, 88. Vaněk. Rozhodčí: Marek – Wilczek, Kříž.
FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Chleboun, Mareš – Černý (80. Vaněček), Trubač – Malinský (80. Vlkanova), Čermák, Halilovič (88. Tito) – Dvořák.
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Vaněk, Hrošovský – Petržela (67. Kovařík), Kolář (86. Baránek), Pilař – Mahmutovič (74. Tecl).

Poslední vzájemné utkání

FC Viktoria Plzeň - FK Dukla Praha 2:1 (0:1)
Branky: 49. Ondřej Vaněk, 61. Václav Procházka - 23. Jean-David Beauguel. ŽK: 58. Řezník, 68. Vaněk - 18. Hanousek, 35. Štetina, 89. Manzia. ČK: 64. Mareš. Rozhodčí:Paták - Pospíšil, Fišer. Diváci: 10946.
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Hrošovský, Vaněk – Petržela (81. Hořava), Kolář, Pilař (90. Kovařík) – Chramosta (74. Tecl).
FK Dukla Praha: Rada – Karavajev, Štetina, Vorel, Mat. Hanousek – Hlinka (84. Manzia), Mar. Hanousek, Považanec (67. Čajić) – Mareš, Berger (79. Albiach), Beauguel.