• 22.08.2013

Na Julisce přivítáme tým z města automobilů!

V pátek 23. srpna od 18,00 hodin nás na Julisce čeká ambiciózní Mladá Boleslav. Tým, který v létě výrazně posílil. Modrobílí mají každý rok vysoké ambice a letos tomu určitě nebude jinak, pomoci splnit vytyčené cíle by měl i Jiří Štajner, největší letní posila a opora našeho dnešního soupeře.

Mladá Boleslav je s osmi body na pátém místě tabulky Gambrinus ligy. Boleslavští dvakrát remizovali (s Příbramí 1:1 a se Sigmou Olomouc 2:2), dále mají na kontě dvě výhry (se Slováckem 2:0 a Slovanem Liberec 4:0) a jednu prohru (s Baníkem Ostrava 1:2). Právě v posledním utkání remizovala Mladá Boleslav na domácí půdě se Sigmou Olomouc. Utkání bylo bohaté na zajímavé momenty, během tří minut padly tři branky, v 59. minutě se prosadil Navrátil, v 60. minutě vyrovnával Štajner a odpovědí byla branka Falty z 62. minuty. Vyrovnání na 2:2 zařídil až v 90. minutě Martin Nešpor.

„Chtěli jsme potvrdit body získané z venkovních zápasů. Jsme zklamaní, protože se to nepovedlo. Nepovedlo se to však proto, že proti nám stál zdatný soupeř. Byl hodně pohyblivý a nadstandardně dobrý na míči. Přesto skončil poločas 0:0. První gól vstřelil soupeř, a přestože jsme hned srovnali, tak jsme díky ztrátě koncentrace ihned znovu inkasovali. Musím však kluky pochválit za to, že zápas nevzdali a chtěli vyrovnat za každou cenu, což se nakonec povedlo,“ uvedl trenér Ladislav Minář po zápase s hanáckým mužstvem.

A jaký kádr má k dispozici boleslavský trenér? V letní pauze Mladá Boleslav značně posílila, zkušené borce jako Miller, Johana, Magera nebo Jarolím doplnil již zmiňovaný Jiří Štajner, který se ihned stal oporou mladoboleslavského mužstva. Štajnera do týmu z města škodovek dále následovali Jakub Diviš z Prešova, David Štípek, který přišel na hostování z mistrovské Plzně. Dres Mladé Boleslavi navlékl také Jiří Jeslínek, který se vrátil z ukrajinského angažmá a Antonín Rosa, jenž naposledy působil v Teplicích. Naopak z Mladé Boleslavi odešli Jan Šeda (hostování v RKC Waalwijk), Adrian Rolko (Hradec Králové), Lukáš Opiela (Senica) nebo Petr Wojnar (hostování v Třinci).

Luboš Kozel k utkání s Boleslaví uvedl: „Boleslav bude těžký soupeř. Má ambiciózní mužstvo a možná si představovala trošku lepší vstup do sezony. V létě posílila, takže má ve svém středu několik velice zkušených a kvalitních hráčů. Každopádně my jsme uhráli bod v Jihlavě, a jestli má mít nějakou cenu, musíme ho potvrdit dnešní výhrou. Budeme se muset vyrovnat s agresivitou soupeře, kterou má jak v útočné, v podobě Nešpora, tak v obranné fázi. Dále s fotbalovostí některých hráčů, jako je Štajner a Jarolím. Musíme se na ně připravit. Doufám v lepší hru než v posledním domácím utkání se Slavií, kdy jsme byli málo efektivní, protože s takovým soupeřem si šancí nevytvoříte tolik, ale musí se proměňovat.“

Věříme, že zopakujeme domácí výhru z loňské sezony, kdy jsme v domácí derniéře zvítězili 2:1 po brankách Albiacha a Kaloudy a budeme znovu brát tři body!

Poslední utkání soupeře

FK Mladá Boleslav - SK Sigma Olomouc 2:2 (0:0)

Branky: 61. Štajner, 90. Nešpor - 59. Navrátil, 62. Falta. ŽK: Ščuk, Kysela, Bořil - Škerle, Navrátil, Vidlička, Doležal. Rozhodčí: Lerch - Pelikán, Štěrba. Diváků: 3451.
Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Ščuk, Jarolím (81. Štoček) - Štípek (66. Bořil), Chramosta (89. Smejkal), Štajner - Nešpor.
Sigma Olomouc: Zlámal - Vidlička, Škerle, Dreksa, Javůrek - Pospíšil, Šindelář, Falta - Navrátil, Lietava (46. Doležal), Karaš (89. Ordoš).

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 2:1 (2:0)

Branky: 28. Albiach Roger, 44. Kalouda (Pospěch) – 56. Johana Karty: ŽK: 29. Albiach Roger (DUK), 84. Borek (DUK) – 40. Bořil (MBL). Rozhodčí: Proske – Moláček, Tacina. Diváci: 1120.
Dukla Praha: Rada – Romera, Vorel, Štetina, Hanousek – Malý (80. Ouedraogo), Borek, Kalouda – Berger (86. Marek), Pospěch, Albiach (66. Přeučil).
Mladá Boleslav: Šeda – Kysela, Johana, Kúdela, Bořil (86. Rolko) – Zahustel, Ščuk, Jarolím, Mareš (89. Synek), Sivrić (46. Rozsíval) – Chramosta.