• A-tým

• 13.01.2016

Martin Chudý přestupuje do Teplic

Martin Chudý ukončil své působení v našem A mužstvu a přestoupil do klubu FK Teplice. Celý klub FK Dukla Praha mu přeje hodně úspěchu v novém angažmá.

Martin Chudý

Narozen: 23.04.1989
Ligová bilance (CZ): 10 zápasů a 4 vychytané nuly
Ligová bilance (SK): 58 zápasů a 15 vychytaných nul
Reprezentace: výběry U17 – U21

S fotbalem začínal jako hráč, až později byl poslán do brány. Od té chvíle byl pravidelně vyhlašován nejlepším brankářem. Podobná ocenění pravidelně získával i v dorostu, například v roce 2007 na pražském turnaji Bican Cup, kdy ve finále podlehli Slavii s Necidem, Váchou, Pekhartem... Ve stejném roce se stal nejlepším brankářem na prestižním turnaji v Petrohradě, kde chytal za reprezentační tým Slovenska U18. Byl stabilním hráčem reprezentačních výběrů od U17 až po U21. V šestnácti letech mu byla nabídnuta první profesionální smlouva v Nitře. Následovala Vlašim, kde si ho všimla Dukla, kam přestoupil v létě 2014. Když se Filip Rada v minulém ročníku zranil, Martin na sebe okamžitě upozornil širokou fotbalovou veřejnost. Byl několikrát zvolen hráčem zápasu, vychytal Dukle výhru nad Spartou.