• Rozhovory

• 18.01.2018

Mario Holek: V záloze jsem se musel rozkoukávat

Ve středu odehrála Dukla utkání s Norimberkem, kterému podlehla 1:2, naši hráči ale předvedli dobrou hru i gólové šance. Mario Holek odehrál celý zápas, v prvním poločase nastoupil nezvykle v záloze.

Proti Norimberku, který hraje druhou německou Bundesligu, jsi jako jediný z hráčů v poli absolvoval celý zápas. Jak se ti hrálo?
Cítil jsem se dobře, vždy je lepší hrát, než jen trénovat. Hráli jsme s kvalitním soupeřem, pro kterého to byla ligová generálka, škoda jen těch podmínek. Hodně foukal vítr, chvíli svítilo sluníčko, potom sněžilo. Pro obě strany to ale bylo stejné. Kondiční i herní účel tento přípravný zápas určitě splnil. Můžeme být spokojeni.

První poločas jsi hrál v záloze, jak nezvyklé to pro tebe bylo?
Dlouho jsem tam nehrál, musel jsem se rozkoukávat, je to trochu jiné. Na stoperu má člověk hřiště před sebou, tady se to odehrává ze všech stran. Byla to pro mě změna.

Už druhý zápas za sebou jste hráli v nepříjemném počasí (v Mladé Boleslavi při utkání s Neugersdorfem bylo velmi chladno a větrno, poznámka redakce), jak to hráči zvládají?
Nejnepříjemnější bylo v těchto podmínkách jít do druhého poločasu, protože jsem byl propocený a pak bylo chladno, musel jsem se zase rozhýbat. Ale na to jsme všichni zvyklí.

Norimberk hraje na špičce druhé Bundesligy, jak bys ho srovnal s Lipskem, které je v popředí první Bundesligy?
Norimberk je ambiciózní tým a určitě chce postoupit do nejvyšší soutěže. Lipsko je ale pořád jiná úroveň, má kvalitnější hráče a díky tomu se pohybuje tam, kde je. Rozdíl tam byl, ale ne extrémní.

Máš dobrý pocit z toho, že v zápase dokážeme držet krok s tak kvalitními soupeři?
Snažíme se (směje se). Je to moc dobře.

Proč ses nakonec rozhodl pokračovat v hostování v Dukle i ve druhé polovině sezony?
Říkal jsem si, že půlrok je málo a že bych tu chtěl dokončit sezonu, a to i vzhledem k rodině a možnému stěhování. Myslím, že během podzimní části jsem si ověřil, že podmínky jsou tady dobré, chtěl jsem zde pokračovat.