• Ohlasy po zápase

• 04.10.2020

Last minute gól? Ukázali jsme charakter, těšilo Dancáka

Už to vypadalo, že Dukla doma nechá Líšni všechny body. V nastaveném čase druhé půle si ale obránce Samuel Dancák naběhl na zadní tyč a v poslední možný moment srovnal na konečných 2:2. „Byla to poslední standardka, už jsme hráli vabank. Zavíral jsem situaci na zadní tyči a když ke mně přiletěl míč, tak jsem jen doufal, abych to trefil,“ říkal autor vyrovnávací trefy.

Dancák se v lize trefil za Duklu podruhé v kariéře a rozhodl o tom, že jsme letos bodovali v pátém z šesti odehraných duelů. Znovu jsme si ale se soupeřem body za remízu dělili. Už podruhé za sebou a celkově potřetí v sezoně.

„Přijde mi, že vpředu si šance vytvořit dokážeme, ale v obraně musíme být pozornější. Teď jsme si nechali dát zase dva góly z centrů, to by se nemělo stávat,“ řekl Dancák, který byl povolán jako náhradník do slovenské reprezentační jednadvacítky pro nadcházející kvalifikační duely.

S Líšní to byl opět divoký zápas. Dukla dvakrát prohrávala, od konce první půle navíc hrála o deseti. Přesto ve druhé půli protivníka přehrávala a dočkala se i zaslouženého vyrovnání. Přečtěte si reportáž ZDE.

„Stále jsme chtěli hrát fotbal, byli jsme lepší. Mám radost z toho, že jsme i v deseti odehráli dobrý poločas, ukázali charakter a nakonec dali i gól na 2:2,“ povídal. „Znovu nás ale mrzí, že jsme doma ztratili body. Chceme tu hrát naplno a vyhrávat, jenže si necháme dát dva góly v první půli… Pak se zápas těžko otáčí.“

Čím to? „Těžko říct, zase si nepokryjeme hráče. Soupeři stačí málo šancí na gól a nás to sráží. Můžeme pak hrát s míčem a být aktivní, ale jakmile nějaký gól ztrácíme, tak už se samozřejmě hraje hůř.“

Vstřelený gól těšil Dancáka dvojnásob, neboť v minulém kole ve Varnsdorfu zavinil penaltu, po které jsme dostali v závěru vyrovnávací branku. „Snad jsem se trochu vykoupil. Ve Varnsdorfu to byla nešťastná situace, jejich hráče jsem si tam vůbec nevšiml a hloupě fauloval. Teď jsem se trefil po dlouhé době, ale jsme v tom všichni. Věřím, že za dva týdny po pauze budeme připravení ještě lépe.“