PORTRÉTY Z JULISKYMartin Chlumecký
    FANSHOP

Kalendář Celá Dukla jedna báseň byl pokřtěn v Ypsilonce

19. 11. 2018 | Redakce

Kalendář Celá Dukla jedna báseň byl pokřtěn v YpsilonceVe čtvrtek 15. listopadu 2018 byl ve zcela zaplněném velkém sále divadla Ypsilon pokřtěn originální čtecí kalendář Celá Dukla jedna báseň. Za přítomnosti hráčů, rodičů, trenérů mnoha mládežnických kategorií, členů A týmu ženského i mužského a předních umělců byl tak završen projekt, na kterém s Duklou spolupracovala spisovatelka Zuzana Maléřová po celou minulou sezónu.

V programu ke křtu skvěle vystoupili zástupci týmů U12, U16 a U17, ale také Marek Hanousek, Frederik Bilovský, Ivan Schranz a Matúš Hruška z Á tymu a na piano hrál František Pavlovský z U15. Pobavili nejen diváky, ale i kmotry kalendáře – legendární filmovou herečku Marii Drahokoupilovou, herečku a výtvarnici Barboru Srncovou, dva nositele Českých lvů Pavla Nového a Jiřího Lábuse a zástupce mladší generace Ypsilonky, známého též z Dejvického divadla Petra Vrška. Herci mimo jiné v originále recitovali verše, které pak hráči Dukly předvedli ve svém podání. Tak se například z Erbenovy Polednice stala Tragická balada o červené kartě a z Bezručovy Ostravy zase Zúčtování se špatnými trenéry. Pak už mladí hráči svými osobními verši pozvali na jeviště trenérské kmotry kalendáře, kteří se při křtu propojili s uměleckými hosty. Tak básní Rytíř bez bázně a hany přivítali Petra Fišara, básní Óda na Sedyho Pavla Sedláčka, ženský tým zastupoval trenér, který byl uveden básní Píseň fanynky pro Michala Kolomazníka. 

Jedním z vrcholů představení pak byla recitace veršů zmiňovaných trenérů, které napsali jako přání kalendáři, ale také na oplátku všem klukům a holkám, kteří se na projektu podíleli a všechny pobavili už v květnu v galerii Azeret. Právě v Azeretu texty zařazené nyní do kalendáře poprvé veřejně uvedli a sklidili velký ohlas. Tehdy s nimi spoluúčinkovala herečka Tereza Pokorná, která nám propůjčila i prostor galerie, a tak to byla právě ona, kdo obdržel čerstvě pokřtěný kalendář na jevišti Ypsilonky jako první. Finále pak patřilo Jiřímu Lábusovi a jeho vlastním veršům Ač víš, ač znáš, ač chceš...:) Hudebně provázela podvečerem zpěvačka Alžběta Bohdanová, která mimo své písně z CD O lásku dál zazpívala na úplný závěr hymnu Sláva Dukly věhlasná. To už stál celý sál na nohou a potleskem se loučil.

Mimořádný zážitek v Ypsilonce pak podtrhuje úspěch kalendáře, který se během několika dnů téměř vyprodal, zbývá pár posledních kusů. Výpravný kalendář obsahuje kromě fotografií všech mládežnických týmů Dukly včetně A týmu žen a mužů i několik stran autorských básní hráčů a hráček klubu od těch nejmenších až po A tým a je humorným i dojemným vyznáním Dukle. Nemá tudíž tradičních dvanáct stran, ale dvacet pět, v krásné grafické úpravě Filipa Skaláka, cena ve fanshopu 299 Kč.

 

Fotogalerie


Partneři klubu