• Juniorka

• 31.07.2012

Juniorská liga: Hostíme Hradec Králové

Ve středu zahájí svěřenci Jaroslava Peřiny zbrusu novou soutěž - juniorskou ligu. Utkání s FC Hradec Králové se bude hrát 1. srpna 2012 od 17,00 hodin na stadionu Juliska.

Juniorská liga se hraje způsobem každý s každým a to dvoukolově. Pro kluby Gambrinus ligy je účast v této soutěži povinná, pro kluby druhé ligy dobrovolná, počet účastníků může být tedy každý ročník odlišný. Z této soutěže se nesestupuje ani nepostupuje. Hracími dny juniorské ligy jsou pondělí a úterý, výjimkou je začátek soutěže přesunutý na středu. Jeden z úterních zápasů by měla přenášet Česká televize.

Juniorskou ligu mohou hrát v soutěžním ročníku 2012/2013 hráči narozeni 1.1. 1991 a později, dále může nastoupit 5 starších hráčů. Ze soupisky „A“ mužstva mohou nastoupit maximáně 2 hráči. Za juniorku mohou nastoupit také 2 zahraniční hráči s platným povolením mateřského klubu a to maximálně ve 3 soutěžních utkáních. V juniorské lize je možno vystřídat během utkání 5 hráčů.