• Klub

• 26.11.2020

Jiří Blažek slaví 75. narozeniny

Dukle začal fandit už jako malý chlapec. Jako jeden z mála zůstal i v těžkých časech po roce 1997, kdy fotbal na Julisce na několik let v podstatě zanikl. Dnes slaví Jiří Blažek kulaté 75. narozeniny.

Pracoval jako vedoucí našeho A-dorostu, později byl sekretářem mládeže. Když naše A-mužstvo přesídlilo z pražských Dejvic do Příbrami pod názvem FC Dukla, zůstal Jiří Blažek společně se sportovním ředitelem Mgr. Radomírem Sokolem a vedoucím trenérem mládeže Ivanem Novákem na Julisce a svojí činností zachránili fotbalovou existenci Dukly Praha.

Jiří Blažek vykonával i funkci výkonného ředitele a také funkci vedoucího A-mužstva, se kterým zažil mimo jiné postup do nejvyšší soutěže. Dnes je předsedou dozorčí rady spolku a členem dozorčí rady akciové společnosti Dukla Praha. V roce 2017 obdržel za bohatou dlouholetou a obětavou práci v břevnovském klášteře vyznamenání „Cena dr. Václava Jíry“.

Je třeba zdůraznit, že jmenovaný po celou dobu svého působení ve fotbalovém klubu FK Dukla Praha pracuje bez nároku na finanční odměnu.

Blahopřejeme!