• Rozhovory

• 31.07.2021

Jedeme dál, hlavně s pokorou, řekl Pilný. Fábryho těšil týmový výkon

Minulý týden vítězství nad Vyškovem, teď triumf v Třinci. V nové sezoně jsme zatím stoprocentní, ale trenér Bohuslav Pilný upozorňuje: „Šest bodů nám nikdo nevezme, ale musíme s pokorou pracovat dál. Jinak příští zápasy narazíme.“

V Třinci jsme odehráli dobrý druhý poločas a dvěma góly zvrátili při vítězství 3:1 skóre na naši stranu. Byl to ale velký boj.

„Rozhodla naše produktivita. Odehráli jsme nesmírně těžký zápas. Třinec měl velkou motivaci uspět. My jsme se po prvním poločase zvedli a urvali to,“ řekl Pilný. „Teď jedeme do Jihlavy se stejným nastavením jako do Třince. Jestli budeme létat v oblacích, tak to nikam nedotáhneme.“

Duel ve Slezsku rozhodl za stavu 1:1 svým gólem deset minut před koncem Marek Fábry. Třetí trefu pak přidal v nastavení Kim Seung Bin a bylo definitivně hotovo. Pro Fábryho to byl druhý gól v druhém zápase. A velmi důležitý.

„Povedla se mi příprava. Věřil jsem, že to konečně prolomím i v lize a bude se mi střelecky dařit. Jsem za to hrozně rád. Po Vyškovu mi spadl kámen ze srdce a doufám, že to budu potvrzovat i v dalších zápasech,“ řekl po utkání Fábry.

A jak utkání hodnotil? „Celý týden jsme se na Třinec připravovali. Věděli jsme, že hraje bojovný, agresivní a jednoduchý fotbal. Ze začátku nám to dělalo dost problémy. Po půli jsme až na několik momentů byli lepší a uspěli naší týmovostí. Musíme to potvrdit i příště!“