• Preview k zápasu

• 04.03.2020

Jaro zahájíme na Viktorii Žižkov

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA se vrací po zimní přestávce. Svěřenci trenéra Skuhravého hned v prvním jarním kole narazí na pražského rivala Viktorii Žižkov. Malé pražské derby se odehraje v sobotu 7.3. v 10:00. Navážeme na předchozí úspěchy ze vzájemných duelů?

Žižkov přezimoval na 6. místě s celkovým ziskem 26 bodů. Na čtvrtou Duklu tak ztrácí 5 bodů. Žižkovští ukazovali svou sílu i umění především na domácím hřišti, kde v osmi utkáních získali 19 bodů, tedy o jeden bod více než vybojovala ve svých domácích zápasech Dukla. V domácím prostředí dokázali porazit Zbrojovku Brno, Ústí nad Labem a také uhráli cennou remízu s Jihlavou.

V zimním přestupovém období Viktoria značně posilovala. Ze Sparty přivedla mladého obránce Jana Pavlíka a na hostování Václava Dudla. Také v útoku se objevily nové tváře. Ze Slavie přišel mladý útočník Faríd Nabiyev a z Julisky David Bezdička. Kádr naopak opustil Isaac Muleme, který zamířil na hostování do slovenské Nitry. Žižkovský klub navíc změnil i majitele. Úspěšný podnikatel Martin Louda přichází do Viktorky s vizí postupu do první ligy. O tu se dle jeho slov pokusí zabojovat už letos, případně příští rok.

Svěřenci trenéra Haška v přípravě odehráli několik velmi dobrých zápasů. Hned v prvním přípravném utkání porazili České Budějovice, které hrály v kombinované sestavě, poměrem 7:1. Výhru slavili i po utkání s Varnsdorfem, kdy zvítězili 2:1. Žižkovští porazili také Velvary, Benešov a slovenský celek Podbrezova.

V únoru po kvalitním výkonu nestačili na lídra druhé ligy Pardubice, kterým podlehli 1:2. Jediným úspěšným žižkovským střelcem byl Aleš Nešický. Generálka proti poslednímu týmu druhé ligy Sokolovu nebyla podle představ fanoušků ani trenéra. Po remíze 3:3 ohodnotil trenér Hašek výkon svých svěřenců jako rozpačitý.

Z posledních vzájemných utkání s Viktorií Žižkov vyšla vždy lépe Dukla. Na podzim se oba soupeři utkali v rámci 3. kola F:NL. Svěřenci trenéra Skuhravého na domácím hřišti dominovali a zvítězili 2:0. Poslední vzájemný zápas pak proběhl v lednu v rámci zimní přípravy. Viktoria sice po gólu Zemana na začátku utkání vedla, hráči z Julisky však dokázali obrátit vývoj zápasu a po gólech Ayonga a Palaciose zvítězili 2:1.

Dukla do toho!