• Preview k zápasu

• 11.03.2022

Jarní část sezony zahájí Dukla soubojem na půdě Chrudimi

Měl to být druhý mistrovský duel v novém roce, kvůli odloženému domácímu utkání proti Jihlavě minulý týden ale Dukla v Chrudimi teprve vstoupí do jarní části sezony. Zápas 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tam má výkop v sobotu ve 13:30.

„Očekávám těžký souboj. Chrudim bojuje o záchranu, počítá každý bod a hraje na krev. V tom se soupeři musíme minimálně vyrovnat, pokud tam chceme uspět,“ řekl Vít Vrtělka, asistent trenéra Dukly. „Úvodní kola po pauze většinou rozhodují maličkosti. Nedá se moc předpokládat, že někdo někoho jasně přehraje.“

Chrudim je v tabulce až patnáctá, tedy druhá od konce. Z šestnácti odehraných zápasů posbírala jen třináct bodů a zapsala pouze tři výhry. V této statistice je horší už jen poslední Viktoria Žižkov s pouhými dvěma triumfy ze sedmnácti mačů.

Po mizerném podzimu Východočeši angažovali na trenérskou lavičku nového kouče Radka Kronďáka a mužstvo pod jeho vedením zvládlo před dvěma týdny dohrávku s Vlašimí a vyhrálo 4:2. Tým navíc prošel velkou obměnou, v základní sestavě nastoupilo sedm zimních posil!

Jedna z nich, Filip Firbacher z Hradce Králové, dal za prvních pětadvacet minut dva góly. „Musíme se soustředit na nás. Věřím, že budeme nachystaní tak, abychom zápas zvládli a že na nás bude vidět touha a chuť se poprat o dobrý výsledek,“ dodal Vrtělka.

Stejně jako Dukla však Chrudim minulý týden nehrála. Tým absolvoval dlouhou cestu do Třince, kde nakonec kvůli nezpůsobilému terénu k utkání nenastoupil. Pro oba týmy tak platí, že se střetnou po dvou týdnech bez zápasového vytížení.

Posledním duelem pro nás byla 26. února generálka proti Motorletu, kdy jsme i přes herní převahu padli 1:3 a navíc kvůli zranění přišli o kapitána Dana Kozmu. Ostatní hráči, kteří bojovali se zdravotními problémy, měli alespoň během neplánované pauzy delší čas na léčení.

Chrudim jsme v této sezoně ve 4. kole porazili doma na Julisce jasně 4:1, když jsme tři branky soupeři nasázeli už v první půli. Góly dali Lukáš Buchvaldek, Jan Peterka, David Kozel a Sunday Faleye. Více čtěte  ZDE.

Vzájemný zápas v letošní sezoně

FK Dukla Praha – MFK Chrudim 4:1 (3:1)

Branky: 13. Buchvaldek, 42. Peterka, 45. Kozel, 50. Faleye – 31. Hašek. ŽK: Peterka, Fábry – Průcha, Kesner. Rozhodčí: Dubravský – Bureš, Líkař. Střely na bránu: 6:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 2:7. Držení míče (v procentech): 45:55.

FK Dukla Praha: Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – Peterka (83. Kovernikov), Cienciala (68. Kozma), Kozel (68. Bin) – Faleye, Buchvaldek (83. Kott) – Fábry (77. Pázler).

MFK Chrudim: Mikulec – Hašek, Drahoš, Fišl, Průcha – V. Řezníček (53. Čáp), J. Řezníček, Kesner (74. Tkadlec), Breda (46. Juliš) – Rybička (65. Surmaj), Šípek (65. Šplíchal).