• 08.02.2016

Jarní část Synot ligy zahájíme proti Liberci

V podzimní části soutěže uhrála Dukla na severu Čech jednogólovou remízu zásluhou branky Tomáše Bergera. Po zimní přestávce nás čeká odvetné utkání na Julisce a tým Luboše Kozla bude tentokrát proti Liberci chtít získat všechny tři body.

Tým z města pod Ještědem si v první polovině soutěže za 8 vítězství, 5 remíz a jen 3 prohry připsal celkem devětadvacet ligových bodů a s celkovým skóre 27:19 přezimoval na 4. příčce tabulky.

Naposledy, začátkem prosince, porazil Liberec doma pražskou Slavii poměrem 2:1. Severočeši dokázali zpočátku nepříznivý průběh utkání bleskově otočit – nejprve v 58. minutě srovnával na 1:1 Marek Bakoš a dvě minuty na to se gólově prosadil David Pavelka.

Trenér Liberce Jindřich Trpišovský po zápase uvedl: „Mělo to hodně podobný průběh jako naše první utkání na Slavii, jen v opačném gardu. Odehráli jsme naprosto šílenou a katastrofální první půli. Když jsme si myslel ve Zlíně, že nic horšího nemůže být, dnes jsem viděl, že ještě existuje něco horšího. Občas bouřka v poločase je, ale dneska jsem byl poprvé až trochu mimo. Ten výkon mě rozčílil. Říkáme si, jací jsme válečníci a pak první půli odchodíme. Nejdůležitější moment zápasu byl faktor Marka Bakoše, který umí vstoupit do zápasu a pro mužstvo je mentálně strašně důležitý. Po jeho příchodu jsme byli nebezpeční a samozřejmě vsítil branku na 1:1. I vzhledem ke zdravotnímu stavu i hřišti to byl dneska boj. Zoufalý výkon v první půli a obrovské srdce ve druhé. Jsme rádi, že jsme potvrdili naši domácí šňůru tady na podzim, kde jsme ztratili v lize body jen s Duklou.“

Během zimní přestávky došlo v hráčském kádru Liberce k několika změnám. Krom Lukáše Hrošša, který přestoupil k nám do Dukly, opustili klub ještě Dzon Delarge a kapitán David Pavelka, kteří zamířili do zahraničí, Milan Kerbr se vrátil z hostování do Slovácka a Daniel Soungole odešel hostovat do Teplic. Výměnou za Josefa Šurala, který přestoupil do Sparty získali liberečtí Ondřeje Karafiáta a na hostování i Matěje Purkraba. Další dvě posily zamířily na sever Čech z Plzně a Teplic – Egon Vůch a Radim Breite budou oblékat modrobílý dres coby hostující hráči.

Luboš Kozel řekl o pátečním soupeři: „Liberec je známý ofenzivním pojetím hry a i když mu odešel Pavelka s Šuralem, přišel zase Breite a Vůch, takže podobně jako my, kde oslabil, tam zase nabral nové hráče. Jejich způsob hry zůstává stejný, hrají ve velkém počtu hráčů směrem do ofenzivy, dá se říci, že až trochu na riziko. Pokud se jim daří, jsou velice nebezpeční. Nahoře mají Bakoše a Rabušice a ze stran zas rychlé hráče. Nicméně v případě, že ztratí míč, otevře se prostor pro nás a já věřím, že takových situací dokážeme využít. Navíc hrajeme doma, takže budeme chtít ligu úspěšně odstartovat.“

S naším pátečním soupeřem má Dukla historicky poměrně příznivou bilanci. Z posledních devíti utkání dokázal tým z Julisky hned čtyřikrát naplno bodovat a dvakrát došlo na dělbu bodů, což byl ostatně i případ letošního prvního vzájemného utkání. Co se týče vzájemného skóre, vede Dukla nad Libercem s třinácti vstřelenými a devíti obdrženými brankami.