• Rozhovory

• 05.11.2016

Jan Šimůnek: „Za porážku můžeme všichni“

Jan Šimůnek jen velmi obtížně hledal slova po prohraném zápase s Příbramí. Tým doplatil opět na to, s čím má problémy v posledních týdnech. Tedy na proměňování brankových příležitostí. Podle zkušeného obránce je možná výhodou, že nyní je na programu reprezentační přestávka, ve které se tým může na všechny své nedostatky ještě více zaměřit.

Jak velké je rozčarování po dnešním zápase? Přeci jen se z Příbrami body vozí…

Vůbec nevím, co k tomu říct. My jsme hráli a oni dávali góly. Dali nám 3 góly z ničeho po našich chybách. Po prvním poločase jsme mohli klidně vést 4:1. Hrajeme pohledný kombinační fotbal, na který se pravděpodobně hezky kouká, ale je nám to s prominutím k h****.

Dali jste rychlý gól, vypadalo to, že budete zápas kontrolovat. Mohlo v tom hrát roli i jakési uspokojení?

To si nemyslím. Chtěli jsme nadále pokračovat ve stejné hře a přidat další branky. Bohužel jsme z ničeho obdrželi ty tři góly. Chtěli jsme vstoupit do druhé půle stejně, jako jsme končili tu první, ale to se nám nepodařilo.

Rozhodla ta dvě břevna Néstora?

Nebyla to jenom ta dvě břevna, měli jsme tam další příležitosti ke skórování. Juri (Juroška) tam měl jednu velkou šanci, Néstor byl také sám před gólmanem. Jednoznačně tím nechci ale říct, že je to jejich chyba. Za tu porážku můžeme všichni, kteří jsme byli na hřišti. Nějak pokračujeme v tom, co se nám nedařilo v minulých zápasech, že nedáváme góly.

Je to už hodně frustrující, že se podobné výkony bez proměněných šancí opakují takto často?

Bylo to stejné v Jihlavě, s Plzní…Možná je dobré, že je nyní repre pauza, ve které se na to musíme ještě více zaměřit. Čekají nás ještě dva velmi silní soupeři, ale naopak si myslím, že proti nim se nám bude hrát lépe. Soupeř, který jen takto stojí na šestnáctce a hraje na brejky, nám nesedí.

Je částečná útěcha v tom, že herně se týmu poměrně daří?

Pozitivní to možná je, ale k čemu nám to je, když z toho nemáme body. Ještě odtud z Příbrami, odkud si body vozí všichni…