• A-tým

• 28.03.2019

Hráči A týmu v reprezentacích

Celkem čtyři hráči z kádru dukelského A týmu se v právě uplynulé reprezentační pauze zapojili do svých národních reprezentací. Přinášíme vám shrnutí toho, jak se jim dařilo.

Obránci David Douděra a Daniel Souček byli ve výběru „fotbalových lvíčat“, tedy české reprezentace do 21 let pod vedením trenéra Karla Krejčího. Zúčastnili se tréninkového kempu ve Španělsku, jehož součástí byly dva přípravné zápasy. Češi 22. března nastoupili proti Islandu, se kterým remizovali 1:1, Daniel Souček odehrál celý zápas. Druhý zápas se hrál 25. března proti Mexiku, Češi zaznamenali vítězství 4:0 a celý zápas (svými slovy velmi povedený) pro změnu odehrál David Douděra.

Záložník Samuel Dancák se zúčastnil programu slovenské reprezentace do 21 let, jejímž hlavním trenérem je Adrian Guľa. Tým Slovenska porazil 22. března v přípravném zápase 4:3 Řecko, 26. března podlehl 0:2 Norsku, Samuel Dancák nastoupil jako střídající hráč v 65. minutě.

Záložník Štěpán Krunert byl povolán na sraz české reprezentace U19 trenéra Jana Suchopárka pro elitní fázi kvalifikace na mistrovství Evropy devatenáctiletých. Ačkoliv na začátek kvalifikace Češi podlehli Anglii 1:4, zvládli vyhrát následný zápas s Dánskem 3:1 a pak 3:1 porazili Řecko. Anglie navíc bodově ztratila, takže Češi skončili na prvním místě skupiny a na šampionát postoupili. Štěpán Krunert odehrál první poločas zápasu proti Anglii.

Děkujeme našim reprezentantům za šíření dobrého jména Dukly!