• Rozhovory

• 13.03.2011

Filip Rada: Snad nám Tomáš Kučera něco vyzradí

P R A H A - Ani jeden gól zatím neinkasovala Dukla v jarní části sezony. Brankář Filip Rada si připsal dvě čistá konta. A rozhodně se nedá říct, že by si je nezasloužil. Zvláště v úvodu minulého utkání měl s jihlavskými střelci hodně práce. Poradil si parádně! Šestadvacetiletý brankář tak suverénně vede pořadí brankářů s čistými konty. Po 17. kole jich má jedenáct.

Filipe, dva zápasy, dvě čistá konta a čtyři body. Musíš být spokojen.
Samozřejmě jsem. V přípravě jsem přitom neudržel snad ani jedno čisté konto.Zaplaťpánbůh, že jsem si to nechal až do mistráků. Teď mi to vychází a držíme to vzadu na nulu.

Z Jihlavy jste si přivezli remízu. Jsi s ní spokojen?
Asi jo, zvláště vzhledem k průběhu zápasu, kdy jsme byli prvních patnáct minut pod tlakem. Mohli jsme inkasovat, ale v dalším průběhu jsme mohli také vstřelit gól. Mára Hanousek měl dobrou střelu, Ondra Šiml také nebezpečně zakončil, ale gólman mu to chytil. Jihlava sice byla víc na balónu, ale nakonec myslím, že ta remíza je spravedlivá.

Hned v úvodu sis připsal dva důležité zákroky, že?
Při tom prvním na mě šel hráč ze strany, tak jsem proti němu vyběhl, abych mu zmenšil úhel a on mě pak trefil. Při druhém šla zpětná nahrávka, já jsem se přemísťoval, ale naštěstí to Filip Dort neumístil přesně k tyči, takže jsem to vykopl. Dost mi ty zákroky pomohly. Určitě to bylo lepší, než abych šedesát minut čekal na první střelu a pak musel předvést nějaké těžké zákroky.

Jak těžké bude protáhnout sérii proti Karviné?
Každý gólman by ji chtěl natáhnout, ale já na to moc nemyslím. Důležité jsou tři body. Je jasné, že nechceme doma inkasovat, ale lepší bude, když dostaneme gól a vyhrajeme, než hrát 0:0.

Radil jsi se o soupeřových útočnících s Tomášem Kučerou, který v zimě přišel z Karviné?
Zatím ne, nebyl čas, ale určitě se zeptám. Snad nám něco vyzradí.

Říkali jste si v kabině, že jste Karvinou porazili naposledy v roce 2008?
Myslím, že o tom nepadlo ani slovo. Lepší je na takové věcí nemyslet, jít do zápasu s čistou hlavou a vyhrát.