• Preview k zápasu

• 06.05.2014

Duklu čeká zápas v Ďolíčku

Po remízovém zápase se Slováckem nás čeká poslední pražské derby této sezony. V pátek od 20:15 před televizními kamerami TV FANDA se utkáme s vršovickými Klokany.

Bohemians Praha 1905 jsou po 27 odehraných kolech Gambrinus ligy na 16.místě tabulky a na 14. místo, které je nesestupové, ztrácí Klokani čtyři body. Celkový počet bodů na kontě Bohemians je 23 a bilance našeho pátečního soupeře je pět výher, osm remíz a čtrnáct proher.

V posledním kole zajížděli Klokani do Mladé Boleslavi, kde podlehli nejtěsnějším rozdílem - 1:0. O jedinou branku utkání se postaral Lukáš Magera. K utkání se pro oficiální webové stránky Gambrinus ligy vyjádřil trenér Bohemians Luděk Klusáček: "Prohráli jsme utkání, kdy jsme nebyli vyloženě horší. První poločas jsme hráli s defenzivnější taktikou, jen na dva útočníky. Ten inkasovaný gól byla první vážnější příležitost Boleslavi, do té doby jsme je k ničemu nepustili. Ve druhém poločase jsme chtěli jít do větší aktivity, ale problém byl ten, že jsme už prohrávali."

Do všech 27 kol Gambrinus ligy zasáhli z kádru Bohemians dva hráči a to David Bartek a Josef Jindřišek. Druhý jmenovaný jmenovaný je i přesto, že je obránce, nejlepším střelcem klubu. K tomuto primátu obránci Klokanů stačily pouze čtyři branky. Mezi další opory vršovického mužstva patří Jakub Rada, Jakub Hora, Erich Brabec či Martin Berkovec. V mužstvo zelenobílých nastupují i dva hráči, kteří velice dobře znají prostředí v táboru soupeře. Za Duklu totiž nastupovali Ivan Lietava a Michal Šmíd.

A jaké utkání očekává trenér Luboš Kozel? „Očekávám stadionem a atmosférou specifické utkání. Pro domácí de facto jiný výsledek než vítězný znamená sestup, takže půjde o maximálně nabuzeného a motivovaného soupeře, který se během jara zvedl, ale poslední zápasy mu nevyšly a díky tomu se dostal do této nepříjemné situace. Během jara jsme se přesvědčili, že tihle soupeři se proti nám maximálně motivují a pakliže my do hry nedáme dostatečnou míru nasazení a bojovnosti, tak pouhá fotbalovost nestačí. Musíme se na takového soupeře připravit a speciálně na prostředí, protože máme v kádru i mladé hráče kteří pod hlavní tribunou na Bohemce nikdy nehráli. Dále pak na důraz a bojovnost, protože v každém utkání dokázala Bohemka aspoň jeden poločas svého soupeře zatlačit. A určitě chceme odehrát lepší utkání, než naposledy venku v Ostravě,“ zdůrazňuje.

Jistě nás nečeká jednoduché utkání, protože Bohemians bojují o holé přežití v nejvyšší soutěži, ale slovy Zbyňka Pospěcha po remíze se Slováckem "chceme vyhrát alespoň dva ze zbývajících třech utkání." První krok můžeme udělat už pátek od 20:15 proti Bohemians. Budete u toho?

Poslední utkání soupeře:
Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)
Branky: 31. Magera. Rozhodčí: Hrubeš – Kordula, Peřina. ŽK: Magera – Kalina, Lietava Diváci: 3877.

FK Mladá Boleslav: Diviš – Bořil, Kúdela, Vraštil, Bartl – D. Jarolím, Ščuk – Štohanzl (75. Chramosta), Magera (84. Štajner), Zahustel – Šultes (69. Nešpor).
Bohemians Praha 1905: Berkovec – Kalina, Brabec, Šmíd, Pauschek – Bartek (56. Lietava), Jindřišek, Rada, Kuklys (58. Nerad) – Moravec, Hora (76. Jeremenko).

Poslední vzájemné utkání:
FK Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)
Branky: 70. Pospěch - 75. Bartek. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Ratajová. ŽK: Pospěch, Romera, Malý - Šmíd, Berkovec. Diváci: 4823

FK Dukla Praha: F. Rada - Romera, Štětina, Vorel, Vrzal - Kalouda (64. Pázler), M. Hanousek (86. Marek), Gedeon, Malý, J. Mareš - Pospěch.
Bohemians Praha 1905: Berkovec - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Kolář (29. Růžička) - Moravec, Jindříšek, J. Rada, Nerad (74. Bartek), Hora - M. Štochl (89. Krch).