• 15.10.2014

Duklu čeká v dobré formě hrající Příbram

Po reprezentační pauze se vrací SYNOT liga a Duklu čeká prestižní utkání s rivalem ze Středočeského kraje - na Julisku přijíždí Příbram i se staronovým trenérem Pavlem Tobiášem.

Po jedné třetině soutěže mají příbramští na svém kontě 11 bodů za tři výhry, dvě remízy a pět proher. Skóre Příbrami je záporné 12:18. Poslední bodový zisk zaznamenali hráči středočeského celku v utkání hraném u Litavky proti Hradci Králové. Vítězství 1:0 zařídil v 78. minutě Neves. Pro oficiální web SYNOT ligy zhodnotil utkání trenér Pavel Tobiáš: „Byl to klasický zápas o šest bodů, oba týmy vycházely ze zajištěné obrany. Vážím si toho, že hráči k tomu takhle přistoupili. Odehrát šest poločasů bez obdržené branky je velký kus umění, udělali jsme obrovský kus práce v organizaci hry. Celé utkání bylo vyrovnané, věděl jsem, o co jde, že Hradec má silné hráče. Měli jsme takových patnáct až dvacet minut trvající blok, kdy jsme si sérií standardek vytvořili skoro až drtivý tlak. Hráči se za tím gólem tlačili a zasloužili si ho. Uhrát devět bodů po sobě se mi mockrát nepovedlo, jestli vůbec někdy. Dostali jsme se z té špatné situace zpět do hry a můžeme teď v klidu pracovat. To je nejdůležitější. Klobouk dolů před hráči, že vzali naši filozofii. Klobouk dolů před realizačním týmem, který mi strašně pomáhá. Je plný života, vře to tam, udělá spoustu mravenčí práce," uvedl trenérský matador.

Právě změna trenéra je asi nejzásadnější událostí, která se v poslední době na stadionu u Litavky odehrála. Devětapadesátiletý kouč nahradil Petra Čuhela. Po prohře 1:4 v sedmém kole SYNOT ligy došla vedení příbramského klubu trpělivost a do pozice hlavního trenéra byl dosazen Pavel Tobiáš, který na lavičce „A“ mužstva Příbrami působil již v letech 2004 – 2006. Asistenty staronového kouče se stali Daniel Huňa a Kamil Tobiáš, syn trenéra Příbrami. Po změně realizačního týmu si nejspíš vedení klubu mne ruce, protože Pavel Tobiáš má zatím 100% úspěšnost – ze třech zápasů získal devět bodů.

Příbramský kádr má ve svém středu několik velmi zkušených ligových hráčů - Tomáš Zápotočný, Fernando Neves, Jakub Řezníček, Martin Fillo, či Tomáš Hájovský patří k ligovým matadorům.  Po odchodu dlouholeté brankářské jedničky Aleše Hrušky se navíc v brance našeho soupeře prosadil Marek Boháč, který dříve působil ve Viktorii Žižkov a před příchodem do Příbrami odchytal v nejvyšší soutěži pouze tři utkání.

Trenér Luboš Kozel na adresu Příbrami uvedl: "Bude to velice těžké utkání, došlo ke změně trenéra a Příbram vyhrála třikrát za sebou, neinkasovala ani branku a trenér Tobiáš vsadil na disciplínu a organizaci. Viděl jsem je ve dvou utkáních, v obou vyhráli zaslouženě. Soupeři moc šancí nedovolili, hráli v jasném rozestavení a navíc to, co hráli, tak chtěli hrát a byli v tom úspěšní. Takže čekám těžké utkání, protože soupeř má velice dobrou defenzivu a zkušené hráče."

Příbram má za sebou úspěšnou sérii třech vítězství v řadě, což vypovídá o její kvalitě a dobré formě. Věříme ale, že po vysoké porážce v Jablonci přinesou hráči Dukly svým fanouškům radost z vítězství a tři body zůstanou na Julisce.

Poslední utkání soupeře:
1.FK Příbram - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 78. Neves. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Fišer. ŽK: nikdo - Mareš, Chleboun.
1.FK Příbram: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves – Krameš (72. Deli), Pilík, Hnaníček, Zeman (86. Krbeček), Fillo – Řezníček (90+1. Husár).
FC Hradec Králové: Kuciak – Holeš, Chleboun, Plašil, Mareš – Štípek, Križko, Shejbal (46. Dvořák), Hable (77. Prokeš), Čermák – Halilovič.

Poslední vzájemné utkání:
FK Dukla Praha - 1. FK Příbram 1:1 (1:1)
Branky: 17. Štetina - 34. Řezníček z pen. Rozhodčí: Jech - Urban, Machálek. ŽK: Marek Hanousek, Jakub Mareš - Krbeček, Zeman, Pleško. Diváci: 1558.

FK Dukla Praha: Rada - Romera, Božič, Štetina, Hanzel (84. Marek) - Kalouda, Gedeon (72. Hlinka), Marek Hanousek (72. Černý) - Jakub Mareš, Pospěch, Berger. Trenér: Kozel.
1. FK Příbram: Hruška - Jugas, Zápotočný, Mišůn, Pleško - T. Pilík (87. Jiří Mareš), Krbeček, Tarczal, Mašán (79. Danoski), Zeman (90.+1 Švancara) - Řezníček. Trenér: Čuhel.