• 05.08.2014

Duklu čeká mužstvo z moravské metropole

SYNOT liga je v plném proudu a v sobotu pokračuje již třetí kolo nejvyšší soutěže, ve kterém přivítáme Zbrojovku Brno. Jihomoravský celek, se kterým jako trenér získal v sezoně 1977/1978 mistrovský titul Josef Masopust.

Zbrojovka má v letošním ročníku SYNOT ligy za sebou jednu prohru a jednu výhru. Hned v prvním kole zajížděli Jihomoravané na sever Čech, kde je čekalo utkání se značně posíleným Jabloncem. Nakonec Zbrojovka podlehla 0:2, kdy se o branky Baumitu postarali Čížek a Pospíšil.  Ve druhém kole byla ale porážka z Jablonce zapomenuta. Trenér Václav Kotal se postavil proti svým bývalým svěřencům z Hradce Králové a výsledkem tohoto duelu bylo jednoznačné vítězství domácího Brna. O branky se postarali ve druhém poločase Schuster, Jugas a našim fanouškům dobře známý Miroslav Markovič. Trenér Václav Kotal zhodnotil tento duel pro oficiální web SYNOT ligy. „Čekali jsme těžký zápas, což se potvrdilo. První poločas se dařilo Hradci vyzrát na náš způsob hry, ale od druhého poločasu to bylo z naší strany lepší. Především se nám dařilo dostávat soupeře pod tlak. Z toho pak přišly šance a góly. Rozhodl i zákrok Václava Hladkého, který za stavu 1:0 vytáhl míč z prázdné brány. Za druhou část jsme si tři body zasloužili.“

Brněnská Zbrojovka neprošla během letní přestávky zásadní obměnou kádru, přesto se pár změn v mužstvu, které sídlí na Městském stadionu v Srbské ulici, událo. Z Brna odešli Michal Škoda (hostování v Českých Budějovicích), Jan Šisler (konec hostování z Mladé Boleslavi.), Jiří Skalák (konec hostování ze Sparty Praha), Luděk Pernica (FK Baumit Jablonec), Tomáš Janotka (konec hostování ze Sigmy Olomouc) a Maumer Avdič (hostování v Baníku Most). Do klubu naopak přišli Jan Sýkora (hostování ze Sparty Praha), Fabián Slančík (Dukla Banská Bystrica) a Jakub Jugas (hostování z FASTAVu Zlín).

V brance Zbrojovky je již druhou sezonu neotřesitelnou jedničkou Václav Hladký, který je i odchovancem brněnského klubu. V obraně trenér Kotal spoléhá na Aleše Schustera, Jakuba Jugase či velezkušeného Pavla Košťála. Hru brněnských diriguje Pavel Zavadil, kterého doplňují Roman Fischer a Jan Sýkora. Plný počet minut má doposud odehráno i Miroslav Markovič – hráč, který prostředí na Julisce zná velice dobře. Mužstvo, které vede Václav Kotal, se opírá o zkušené hráče, kteří jsou doplněni několika mladíky. Navíc kádr Zbrojovky je již delší dobu pohromadě, tudíž lze očekávat na straně našeho dnešního soupeře velkou sehranost.

„Brno bude určitě povzbuzeno výsledkem z druhého kola stejně jako my.  Je silnější než vloni. Postupně se na mužstvu začíná projevovat systematická práce trenéra Kotala, jsou organizovanější, mají slušnou defenzívu, hrají celoplošný fotbal a spoléhají i na standardní situace, na které si budeme muset dát pozor. My budeme chtít navázat na úspěšný výsledek s Boleslaví a potvrdit body z venku,“ uvedl pro náš web trenér Luboš Kozel.

Jistě nás nečeká jednoduché utkání, ale věříme, že i za pomoci domácího publika, zůstanou tři body na Julisce. DUKLA DO TOHO!

Poslední utkání soupeře

FC Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové 3:0 (0:0)

Branky: 63. Schuster, 77. Jugas, 90. Marković. Rozhodčí: Hrubeš – Nádvorník, Černý. ŽK: Černý. Diváci: 4 150
FC Zbrojovka Brno: Hladký – Jugas, Schuster, Košťál – Fischer (83. Buchta), Malík (78. Kaščák), Zavadil, Hyčka – Pašek (70. Vávra), Marković, Sýkora.
FC Hradec Králové: Koubek – Mareš, Rolko, Križko, Holeš – Kotiš, Janoušek (67. Kulič) – Halilovič, Černý (78. Prokeš), Štípek (58. Malinský) – Dvořák.

Poslední vzájemné utkání

FC Zbrojovka Brno - FK Dukla Praha 2:1 (2:1)

Branky: 19. Keresteš, 34. Skalák - 41. Marek. Rozhodčí: Orel - Paták, Kotík. ŽK: 39. Štetina, 46. Ouedraogo. Diváci: 3823.
FC Zbrojovka Brno: Hladký – Buchta, Schuster, Pernica – Janotka, Zavadil, Šisler (86. Malík), Keresteš – Skalák, Marković (63. Fischer), Hyčka (88. Kroupa).
FK Dukla Praha: Rada – Engelmann, Štetina, Božič, Hanzel – Černý (70. Koval), Gedeon, Marek Hanousek (75. Pospěch) – Ouedraogo, Berger (58. Mareš) – Marek.