• Preview k zápasu

• 01.08.2014

Duklu čeká Mladá Boleslav

Po bezbrankové remíze s Baníkem Ostrava čeká Duklu první venkovní utkání v této sezoně. V rámci druhého kola SYNOT ligy zavítáme do Mladé Boleslavi. Utkání je na programu v neděli od 17 hodin.

Mužstvo z města automobilů v prvním kole SYNOT ligy zajíždělo na Vysočinu. V Jihlavě nakonec svěřenci Karla Jarolíma zvítězili 1:0, kdy jedinou branku vstřelil Jasmin Ščuk, jedna z největších opor mladoboleslavského týmu. Trenér Jarolím se k výkonu svých hráčů vyjádřil pro oficiální web SYNOT ligy. "První poločas z naší strany byl lepší než druhý. I když jsem měl k týmu výtky, protože na můj vkus jsme ztráceli příliš balonů ve středu hřiště. Jihlava se po půli dostala do tlaku, ze kterého jsme se nebyli schopni vymanit. Na druhé straně jsme to ustáli bez vyložené šance Jihlavy. Asi se na nás podepsalo to náročné cestování a program z posledních dní. Pro nás dobrý vstup, tři body z Jihlavy na úvod jsou cenné. Kdybychom ale měli o den víc na regeneraci, tak by to určitě bylo lepší. Výhra je důležitá před pohárovým zápasem s Lyonem, ale i pro start ligové soutěže," uvedl zkušený kouč.

Mladá Boleslav hraje i v předkolech Evropské ligy. Nejprve ve druhém předkole vyřadili boleslavští bosenský celek Široki Brijeg.V domácím zápase Mladá Bolesla zvítězila 2:1 po brankách Skaláka a Ďuriše. V odvetě následovalo vysoké vítězství 4:0. O branky se postarali Skalák, 2x Ďuriš a Rosa. Ve třetím předkole čeká na Boleslav slavný francouzský celek Olympique Lyon.

V kádru trenéra Jarolíma proběhlo během letní přestávky několik změn. Mezi nejvýznamnější příchody se řadí Jakub Navrátil (Sivasspor), Michal Ďuriš a Tomáš Vágner (Viktoria Plzeň), Jiří Skalák (Sparta), Aleš Hruška (Příbram), Miljan Vukadinovič (MAS Táborsko) či Milan Lalkovič (Chelsea). Z klubu naopak odešel Jan Chramosta (Viktoria Plzeň), Ondřej Kúdela (Ordabasy Šymkent / Kazachstán), Radek Dosoudil (Dinamo Tbilisi), David Jarolím (konec kariéry) či Jakub Diviš (CSKA Sofia).

Trenér Luboš Kozel k zápasu s Mladou Boleslaví uvedl: „Poslední utkání s Ostravou jsme výsledkově nezvládli a místo toho, abychom získali tři body doma, budeme muset bodovou ztrátu napravit venku. Vloni se nám doma nedařilo a bohužel jsme na to navázali. Naopak venku jsme v loňské sezoně hráli relativně dobře a byli ve venkovní tabulce na třetím místě, tak doufám, že v tom budeme pokračovat. Víme, že v Boleslavi se nám nedaří, ještě jsme odtamtud nepřivezli ani bod, ale věříme, že to třeba teď prolomíme. Boleslav má zkušené mužstvo, v Jihlavě díky zkušenosti utkání zvládli a vyhráli. Čtvrteční zápas s Lyonem nám naopak ukázal, kde má soupeř slabiny. My se budeme snažit využít momentální slabosti Boleslavi, která nebude v nejlepším psychickém rozpoložení, ale zároveň budeme muset přidat na svém výkonu, zlepšit se na posledních 30 metrech a zvýšit efektivitu v zakončení, jinak vyhrávat nebudeme. Pracujeme na tom a věříme, že se zlepšení dostaví.“

Poslední utkání soupeře:

FK Mladá Boleslav - Olympique Lyon 1:4 (0:2)
Branky: 66. Rosa - 9. Yattara , 37. Gonalons , 48. Yattara , 67. Umtiti. ŽK: 13. Magera, 26. Rosa, 45. Ďuriš, 73. Milla - 27. Gonalons. Rozhodčí: Welz (Německo) - Schiffner (Německo) , Foltyn (Německo).
Mladá Boleslav: Hruška - Bořil, Navrátil, Smejkal, Rosa - Skalák, Ščuk, Milla, Štohanzl (60. Vukadinovič) - Ďuriš (71. Šisler ), Magera (46. Šultes).
Olympique Lyon: Lopes - Jallet, Umtiti, Biševac, Koné II (70. Bedimo ) - Mvuemba, Gonalons, Ferri, Malbranque (64. Fekir ) - Lacazette, Yattara (70. Benzia).

Poslední vzájemné utkání:

FK Mladá Boleslav - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 83. Ščuk. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Pospíšil.  ŽK35. Koreš, 71. Nešpor – 36. Hlinka, 81. Berger.  Diváci: 3179.

Mladá Boleslav: Diviš - Kysela, Dosoudil, Kúdela, Rosa - D. Jarolím, Ščuk - Zahustel, Koreš (56. Štajner), Štohanzl (80. Magera) - Nešpor (71. Šultes). Trenér: K. Jarolím.
Dukla Praha: Rada - Romera, Božič, Štetina, Matěj Hanousek (85. Marek) - Hlinka, Koval (80. Ouedraogo), Marek Hanousek - Engelmann (73. Černý), Pospěch, Berger. Trenér: Kozel.