• Preview k zápasu

• 31.10.2013

Dukla zavítá na stadion Miroslava Valenty

Po domácí výhře s Baníkem Ostrava a postupu do čtvrtfinále Poháru České pošty nás čeká další utkání. Přesně na dušičky, tedy 2.listopadu, se utkáme s týmem Slovácka.

1. FC Slovácko je po dvanácti kolech Gambrinus ligy na dvanácté příčce ligové tabulky. Třináctibodový zisk má tým z jižní Moravy za tři výhry, čtyři remízy a pět proher. Skóre našeho sobotního soupeře je 19:23. Poslední utkání Slovácka skončilo remízou 2:2 v moravském derby se Sigmou Olomouc. O dvě branky se postaral Milan Kerbr. "Domácí byli aktivnější a brzy vstřelili branku, poté jsme ale v přechodové fázi soupeře předčili. Ve druhé půli jsme se zalekli z vedení a Sigma vyrovnala do naší rozhozené obrany. Domácí mužstvo bylo poté lepší, Hráli jsme už jen na remízu a čekali na konec, ale vzhledem ke dvěma vstřeleným brankám v první půli je bod zasloužený," uvedl lodivod Slovácka Svatopluk Habanec pro web Gambrinus ligy. Za zmínku stojí i to, že Slovácko v 11. kole porazilo Slovan Liberec 4:2, kdy dokonce vedlo 4:0!. Dvě branky v tomto utkání vstřelil Libor Došek.

Právě vysoký kanonýr patří mezi stěžejní osobnosti jihomoravského celku. Došek dlouhou dobu chyběl kvůli zranění, ale po návratu dokazuje, jak je platným hráčem. A právě v utkání proti Liberci vstřelil 100. ligovou branku a stal se členem Klubu ligových kanonýrů. Mezi další důležité hráče v kádru Svatopluka Habance jednoznačně patří Dušan Melichárek, Tomáš Košút, Vlastimil Daníček či Tomáš Rada. Poslední jmenovaný byl také prezentován jako největší letní posila Slovácka.

A co k našemu sobotnímu soupeři uvádí trenér Kozel?

„Na Slovácku nás čeká těžké utkání, protože se v posledních kolech dostali do formy, porazili doma Liberec a venku remizovali s Olomoucí. Pozitivně se u nich projevil návrat Doška, který byl zraněný. Je pro ně důležitým hráčem v ofenzivě, která je na něm založená. Na to se musíme připravit. Nicméně jsme v těžkém zápase s Ostravou zvládli zvítězit, podařilo se nám vyhrát a postoupit v poháru, takže si myslím, že naše psychické rozpoložení je taky dobré. Čekají nás čtyři utkání, z kterých hrajeme tři venku. Chtěli bychom ještě nějaké body přivézt, takže proč se o to nepokusit hned v prvním zápase."

Duel se Slováckem je na programu 2.listopadu od 17:00 na stadionu Miroslava Valenty. Přijeďte Duklu podpořit!

Poslední utkání soupeře:
SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 2:2 (1:2)
Branky: 11. Houska, 55. Ordoš – 30. Kerbr, 32. Kerbr. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Kotík. ŽK: Navrátil – Reinberk, Biolek, Došek, Havlík, Valenta. Diváci: 4 168.

SK Sigma Olomouc: Blaha – Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek – Varadi (46. Schulmeister), Ordoš, Houska (90. Falta), Šindelář, Navrátil – Doležal (78. Lietava).
1. FC Slovácko: Melichárek – Reinberk (75. Mezlík), Rada, Košút, Šimko – Biolek, Valenta, Daníček, Petr (71. Havlík), Kerbr – Došek.

Poslední vzájemné utkání:
1. FC Slovácko - FK Dukla Praha 0:0 (0:0)
ŽK: 11. Hofmann, 29. Došek, 33. Mezlík - 12. Podrazký, 28. Vrzal, 54. Pospěch, 68. Štetina, 71. Berger. Rozhodčí: Paták - Blažej, Zeman.

1. FC Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik (72. Kerbr), Hofmann, Valenta (90.Košút), Volešák - Skalák (80. Kovář), Došek
FK Dukla Praha: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Božič, Kalouda (84.Svatonský), Berger (90.Marek), Podrazký - Přeučil (69. Albiach), Pospěch