• Preview k zápasu

• 28.08.2014

Dukla zavítá do Doosan Areny

Po vítězství nad Spartou čeká naše mužstvo další mimořádně těžké utkání. V neděli od 17 hodin totiž nastoupíme proti Viktorii Plzeň! Naváže Dukla na tříbodový zisk z minulého zápasu?

Viktoria Plzeň již několik sezon po sobě potvrzuje pověst českého top týmu, letošní ročník není výjimkou a to i přes vyřazení z evropských pohárů. Západočeský celek je po pěti odehraných kolech na druhé příčce tabulky SYNOT ligy a to s desetibodovým ziskem za tři výhry, jednu remízu a jednu prohru. V posledním kole Viktorka zaznamenala první prohru v sezoně. Přemožitelem Plzně byla pražská Slavia, které na vítězství stačila jediná branka, když se v 67. minutě prosadil Zmrhal. Nový kouč Viktoriánů Miroslav Koubek po tomto utkání uvedl pro web SYNOT ligy následující. "Pro nás je to nepochybně v aktuálním vývoji ligy ztráta, určitě zbytečná. Utkání jsme prohrát neměli, ale musíme pokračovat dál. První poločas jsme měli problémy určitého rázu s očekávanou agresivitou Slavie a s jejími protiútoky. Chybělo mi větší procento vyhraných soubojů. Chtěl bych zvětšit agresivitu, v tomhle některé typy musejí přidat. V první půli bylo utkání vyrovnané, v druhé půli jsme jsme přebrali otěže a v ten moment inkasovali. To je kaňka zápasu. Udělali jsme zbytečnou chybu, nemělo vůbec dojít k tomu rohu. S Radimem (Řezníkem) jsem mluvil, říkal, že to chtěl uhrát fotbalově. Věděli jsme, že Slavia nás může ohrozit nejvíc ze standardek, protože má výškovou převahu. Bohužel jsme to nezvládli. Když už jsme z toho tlaku a šancí, které jsme si vypracovali, nedali gól, neměli jsme aspoň inkasovat."

Změna na trenérském postu je asi nejzásadnější novinkou ve Viktorii Plzeň. Neúspěch v předkole Evropské ligy s Petrolulem Ploješť odnesl Dušan Uhrin mladší, kterého po vysoké výhře (4:0) v Českých Budějovicích nahradil právě Miroslav Koubek, jenž ve Viktorii již dříve působil. Zajímavostí je i to,že do svého realizačního týmu si přivedl jako trenéra brankářů Petra Kostelníka, ten byl ještě donedávna v Dukle Praha jako trenér brankářů mládeže.

V rámci letního přestupového období se do Plzně vrátil z hostování v Hannoveru František Rajtoral, z Banské Bystrice přišel slovenský talent Martin Chrien, z Kayserisporu (Tur.) přišel záložník Ondřej Vaněk, z  Mladé Boleslavi zavítal do Plzně Jan Chramosta v rámci hostování a z německého Wolfsburgu se vrátil do známého prostředí Václav Pilař. Naopak z Plzně odešli Jan Rezek (Apollon Limassol), David Štípek (hostování v Hradci Králové), Michal Krmenčík (hostování v Dukle), Tomáš Wágner (hostování v Mladé Boleslavi), Jakub Hora (hostování v Českých Budějovicích) či Martin Fillo s Lukášem Stratilem (hostování v Příbrami). Jako odchod z Plzně se dá brát i definitivní přestup Marka Hanouska, který v našem klubu podepsal tříletou smlouvu na začátku letního přestupového období.

Luboš Kozel: "Plzeň společně se Spartou považuji za naše dvě nejkvalitnější mužstva. Na rozdíl od Sparty nemá Plzeň v hlavě evropské poháry a po našem posledním výsledku nás ani nepodcení, k tomu bude chtít napravit poslední porážku se Slavií. Náš nedělní soupeř má ofenzivně laděné mužstvo, složené z dobře vybavených hráčů jak pohybově, tak rychlostně, zároveň má zvládnutý postupný útok, takže se na to musíme připravit. Pokud budeme chtít v Plzni uspět, budeme muset podat stejně koncentrovaný výkon, jako se Spartou a být stejně kvalitní v ofenzivní fázi. Nebude jednoduché navázat na tak úspěšný zápas, snažíme se udržet tým při zemi, aby nikdo neměl pocit, že má splněno. K utkání musíme přistoupit úplně stejně jako před týdnem."

Přijedete podpořit Duklu do Doosan Arény?

Poslední utkání soupeře:
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branky: 66. Zmrhal. Rozhodčí: Zelinka - Jiřík, Hock. ŽK: Nitrianský, Baéz, Latka, Škoda, Vukadinovič - Procházka, Hořava, Hubník. Diváci: 11 003.
SK Slavia Praha: Hrubeš - Nitrianský, Latka, Bílek, Juhar - Baéz (90. Kodr) - Vukadinovič (85. Petr), Zmrhal, Gecov (62. Dobrotka), Černý - Škoda.
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Řezník, R. Hubník, Procházka, Limberský - Hořava (71. Vaněk), Hrošovský - Petržela, Kolář, Pilař (85. Tecl) - Chramosta (63. Bakoš).

Poslední vzájemné utkání:
FK Dukla Praha - FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)
Branky: 18. Tecl, 50. Kolář, 59. Petržela. Rozhodčí: Franěk - Gallo, Pochylý. ŽK: 25. Hanousek. Diváci: 3 250

FK Dukla Praha: Rada - Romera, Božič, Štetina, Mat. Hanousek – Hlinka (88. Ouedraogo), Gedeon (C), Kovaľ - Berger, Pospěch (81. J. Marek), Mareš (69. Engelmann).
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Petržela (71. Štípek), Hrošovský, Kolář, Hořava (86. Horváth), Kovařík - Tecl (80. Wágner).