• 16.05.2020

Dukla se v rámci přípravy střetla se Spartou

FK Dukla Praha v rámci přípravy na návrat po přerušení soutěží sehrála dva zápasy s rivalem z AC Sparta Praha. S devátým týmem prvoligové tabulky sehráli vyrovnaná utkání, které ovšem nakonec skončila ve prospěch soupeře.

K prvnímu utkání nastoupila Dukla v tréninkovém centru Sparty velmi koncentrovaně. Přesto v první polovině jednou inkasovala, když se prosadil Sparťan Štětina. Několik desítek vteřin po začátku druhé půle přidal druhou branku domácí Hansko. Dukla snížila zásluhou Součka.  V 79. minutě srovnal skóre devatenáctiletý Jiří Hrubeš. Zatímco sparťanský brankář Heča pak chytil Tetourovi s kapitánskou páskou na ruce penaltu, Sparta utkání na svou stranu zvrátila v první minutě nastavení, když nařízený pokutový kop využil Guélor Kanga.

Po krátké pauze a odpočinku vyzvala Dukla rivaly z Letné podruhé. Už v první půli si soupeř vypracoval pohodlný dvoubrankový náskok zásluhou Karlssona s Mandjeckem. V 53. minutě přidal třetí branku Drchal a o 13 minut později uzavřel sparťanský účet Karabec. Čestný zásah Dukly, kterým se skóre v 76. minutě korigovalo na konečných 4:1, přidal opět Jiří Hrubeš.