• 29.04.2014

Dukla se utká se Slováckem, které na Julisce doposud nezvítězilo

Na Julisku zajíždí tým z Uherského Hradiště, který má v jarní části sezony velice dobrou formu. To hráči Slovácka dokázali i ve 26. kole Gambrinus ligy, když porazili Sigmu Olomouc 3:1. I díky tříbodovému zisku se náš soupeř posunul o bod před Duklu. Slovácko ale zatím na Julisce ještě nezvítězilo a věříme, že se tato série bude pokračovat i po pátečním utkání!

Ve 26. kole Gambrinus ligy přivítalo Slovácko na domácím stadionu v moravském derby Sigmu Olomouc. Po vedoucí brance Valenty a několika nevyužitých šancích Slovácka ve druhém poločase udeřila Sigma brankou Schulmeistera a vyrovnala na 1:1. Jenže Slovácko si další branky schovalo až na poslední minuty zápasu. V dlouhém nastavení se nejprve prosadil Došek a pak znovu Valenta, který uzavřel skóre na konečných 3:1. „Toužili jsme zažít stav, kdy budeme mít 35 bodů. Na druhou stranu byla naše hra ze začátku sedm minut hrůzostrašná a dvacet minut strašná. Nepoznával jsem některé hráče. Například Košút měl hodně zkažených přihrávek. Nakonec jsme se z krize dostali a začali i kombinovat. Podařilo se nám vstřelit branku, ale první půle nebyla z naší strany povedená. Ve druhém poločase jsme mohli rozhodnout o výsledku, ale Kerbr dvakrát trefil tyčku. Jsem rád, že dal Došek konečně stou branku a nasměroval nás v závěru k vítězství, kterému dal tečku třetím gólem Valenta,“ uvedl trenér Habanec pro oficiální web Gambrinus ligy.

Slovácko je po šestadvaceti odehraných kolech na šestém místě tabulky s 35 body na svém kontě. Bilance slováckého mužstva je deset výher, pět remíz a jedenáct proher. Právě Slovácko a naší Duklu dělí v tabulce jediný bod a vítězství v pátečním utkání by znamenalo, že bychom moravské mužstvo v tabulce přeskočili.

Trenér Svatopluk Habanec má k dispozici vyrovnaný kádr. Mužstvo samozřejmě spoléhá na Libora Doška, který vstřelil Sigmě Olomouc 100. ligovou branku. Dále pak na Jiřího Valentu, Tomáše Košúta, Jakuba Petra či Milana Kerbra. Právě posledně jmenovaný je s deseti brankami nejlepší střelec mužstva. Zajímavá rošáda se odehrál v brance Slovácka, mladý brankář Milan Heča nejprve zaskakoval za zraněného Dušana Melichárka, kterého po jeho uzdravení už do branky nepustil a vede si znamenitě.  V deseti utkáních, do kterých letos nastoupil, vychytal pětkrát čisté konto.

"Slovácko udělalo pod trenérem Habancem veliký pokrok. Myslím, že je v jejich hře dost prvků, které nově zavedli a fungují jim. Třeba i takové, které máme ve hře my. Jsou na tom výsledkově daleko lépe než my, takže nás čeká soupeř, který po dlouhé době nehraje o bytí a nebytí ať už z hlediska titulu nebo záchrany, ale soupeř, který je psychicky v pohodě a daří se mu, a to je vždy nebezpečné. Naše situace je taková, že už musíme uspět. Našim fanouškům dlužíme trošku radosti z výsledku. Do utkání jednoznačně půjdeme s tím, že chceme zvítězit," uvedl trenér Luboš Kozel.

Po návratu do Gambrinus ligy máme bilanci se Slováckem lehce pozitivní. Z dosavadních pěti odehraných duelů jsme si připsali dvě vítězství, dvě remízy a jednu prohru. Skóre z těchto zápasů je 5:3 pro Duklu. Věříme, že v pátek vzájemnou bilanci ještě vylepšíme a budete se moci radovat z vítězství domácích! Utkání začíná v 18 hodin.

Poslední utkání soupeře:
1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 3:1 (1:0)
Branky: 33. a 90.+7 Valenta, 90.+2 Došek - 73. Schulmeister. Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Plesar. ŽK: Šumulikoski. Diváci: 4 303

1. FC Slovácko: Heča – Daníček, Košút, Rada, Reinberk – Trávník (90+3. Mezlík), Šumulikoski, Valenta, Petr (87. Havlík), Kerbr (76. Ondřejka) – Došek.
SK Sigma Olomouc: Zlámal – Vidlička (90+4. Rolinc), Dreksa, Škerle (41. Depetris), Javůrek – Zahradníček (72. Navrátil), Nepožitek, Šindelář, Pospíšil, Schulmeister – Varadi.

Poslední vzájemné utkání:
1. FC Slovácko - Dukla Praha 0:1 (0:0)
Branka: 74. Mareš.  Rozhodčí: K. Hrubeš - Jiřík, Zeman.  ŽK: Došek, Valenta, Košút, Kuncl, Rada - Mareš, Néstor.  Diváci: 4 034.

1. FC Slovácko: Melichárek - Kuncl (88. R. Mezlík), T. Rada (86. Trousil), Košút, Šimko - Daníček - Biolek, Valenta, Petr (78. Ondřejka), Kerbr - Došek.
FK Dukla Praha: F. Rada - Romera, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek (64. Vrzal) - Malý, Gedeon, Marek Hanousek - Néstor (32. Kalouda), Marek, Mareš (81. Božič).