• Preview k zápasu

• 03.09.2014

Dukla se utká s Baníkem Sokolov

Reprezentační pauzu vyplní přátelské utkání Dukly s Baníkem Sokolov, které se odehraje v pátek 5. září od 11 hodin na strahovském stadionu Přátelství.

Sokolov je po pěti odehraných kolech Fotbalové národní ligy (druhá nejvyšší soutěž) na pátém místě tabulky s osmi body na svém kontě. Skóre Sokolova je 9:6. Trenér sokolovského Baníku Daniel Šmejkal má k dispozici kádr, ve kterém je několik hráčů s prvoligovými zkušenostmi - František Dřížďal, Vít Vrtělka či David Kobylík. V Sokolově také hostuje Ismael Ouedraogo z Dukly.

Dukla odehrála poslední zápas se Sokolovem ještě ve druhé lize. V posledním kole druhé nejvyšší soutěže byla ze vzájemného utkání přestřelka, ve které padlo šest branek a konečný výsledek byl 3:3. Jak dopadne páteční vzájemný duel?

Poslední utkání soupeře:
FK Baník Sokolov - FK Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)
Branka: 64. Voltr. ŽK: 72. Dvořák II., 79. Blažek, 90. Červenka - 80. Hovorka  Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Vysloužil
FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Blažek, Kucalas, Hofmann, Dřížďal (K) – Čada, Vrtělka – Dvořák II. (84. Šamánek), Ouedraogo (67. Machek), Pouček (77. Vaněček) – Červenka
FK Viktoria Žižkov: Holý (36. Pokorný) – Dressler, Hovorka, Šťastný (K), Karafiát (81. Podzimek) – Opluštil – Súkenník, Podrazký, Folprecht, Voltr – Marek (61. Bazal)

Poslední vzájemné utkání:
FK Baník Sokolov - FK Dukla Praha 3:3 (3:0)
Branky: 8. a 25. Mlika, 45. Čada - 51. Chigou, 55. Pázler, 59. Svatonský. ŽK: Čada, Chupáč, Vaněček - Přeučil, Vrzal. Rozhodčí: Ochotnický - Mencl, Vnuk. Diváci: 1230
FK Baník Sokolov: Bertelman - Blažek, Dřížďal, Chupáč, Šmerda (64. Domin) - Podrazký, Čada, Šindelář, Vaněček - Mlika (84. Dittrich), Šilhan (64. Duchnič).
FK Dukla Praha: Kučera - Pospíšil, Mikula, Šmíd, Mičic - Přeučil (75. Marič), Gedeon, Šiml - Pázler (88. Hanousek), Chigou (74. Vrzal), Svatonský.