• Preview k zápasu

• 13.08.2014

Dukla míří na sever Čech

Liberecký stadion u Nisy bude hostit čtvrté kolo SYNOT ligy mezi místním Slovanem a Duklou. Zápas je na programu v pátek od 18 hodin a vysílá ho Slovak Sport.

Slovan Liberec nezažil příliš povedený vstup do sezony, i přesto, že ve druhém předkole Evropské ligy vyřadil Košice po výhrách 1:0 a 3:0. V dalším předkole totiž čekal na Liberec rumunský celek Astra Giurgiu, jež patří nejbohatšímu Rumunovi Ioanu Niculaemu. O tom, že Liberec do čtvrtého předkola nepostoupí, rozhodlo už první utkání, které český celek prohrál 3:0. V odvetě znovu zvítězilo rumunské mužstvo 3:2 a cesta českého zástupce v evropských pohárech tak bohužel skončila.

V SYNOT lize má Slovan na svém kontě dva body. V rámci prvního kola se utkal, s nadsázkou řečeno, "sever proti jihu," kdy Liberec zavítal na hřiště Českých Budějovic, kde se body dělily za remízu 1:1. V následném zápase zavítala do Liberce Příbram, fanoušci ale branku neviděli a Slovan bral opět bod. V posledním kole zamířili liberečtí hráči do Edenu, kde zvítězila Slavia 4:1. Trenér Samuel Slovák po této prohře uvedl pro oficiální web SYNOT ligy: "Zápas ovlivnil závěr, ve kterém jsme udělali fatální chyby. Byl to oboustranně dobrý zápas a ten výsledek je pro nás krutý. Na to, že jsme měli zápas v týdnu, bylo to i z naší strany dobré. Měli jsme na závěr prvního poločasu hodně ze hry, měli jsme příležitosti, škoda, že jsme nedali gól. Slavia hrála přímočaře, takový svůj typický fotbal. Nebýt chyb v závěru, mohl ten výsledek být jiný. Myslím, že na začátku sezony dostáváme poměrně laciné góly. To musíme změnit."

Právě nový trenér na lavičce našeho pátečního soupeře je asi nejzásadnější změnou, která v libereckém klubu proběhla během letní pauzy. Davida Vavrušku (který na závěr loňské sezony vystřídal Jaroslava Šilhavého) nahradil bývalý slovenský reprezentant Samuel Slovák. Slovenský trenér to na stadionu U Nisy velice dobře zná ze svého hráčského působení. Do kádru trenéra Slováka přišli Tomáš Ďubek (MFK Ružomberok), Branislav Obžera (SV Bad Ischl (AUT), Michal Hamulák (Zemplín Michalovce) či Jan Mudra (1.SC Znojmo FK). Nejzásadnějším odchodem byl jistě ten Radoslava Kováče, který jako volný hráč zamířil na Letnou. Dalším velkým oslabením Liberce bylo ukončené hostování Rybalky, který se vrátil do Dynama Kyjev.

Pouze tři hráči Liberce mají odehráno plný počet minut v dosavadním ročníku SYNOT ligy. Brankář Lukáš Hroššo, obránce Jan Rajnoch a útočník Josef Šural. Dále mezi liberecké opory patří Jiří Fleišman, který je i kapitánem mužstva, či Jan Mudra.

A co říká o našem pátečním soupeři trenér Kozel? „Liberec pod dojmem svých posledních výsledků bude hrát v plném nasazení. Bude chtít zlomit bilanci v lize a doma vyhrát. Nám se v Liberci vždy dařilo, a protože jsme doma znovu nevyhráli, takže situace je dost podobná té před Boleslaví, budeme se snažit jet i tentokrát pro body. Nicméně soupeř je kvalitní, hrál Evropskou ligu celou loňskou sezonu a má plno zkušeností. Myslím si, že jejich výsledky jsou horší než jejich hra a byly ovlivněny jak třeba s Rumuny v poháru, tak teď se Slavií brankami ze závěru utkání. Takže bychom určitě neměli podlehnout dojmu, že soupeř, který nás v pátek čeká je lehčí. To v žádném případě.“

Přijeďte podpořit DUKLU na sever Čech! Utkání začíná v pátek od 18 hodin

Poslední utkání soupeře:
SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec 4:1 (1:1)

Branky: 17. Balaj, 74. Zmrhal, 86. a 89. Škoda – 43. Šural. ŽK: 36. Baéz (SLA) – 9. Rajnoch (LIB), 71. Frýdek (LIB). Rozhodčí: Paták – Kotík, Hrabovský. Diváci: 8248.

SK Slavia Praha: Hrubeš – Nitrianský, Bílek, Latka (C) (46. Kodr), Juhar – V. Vukadinovič (58. Piták), Zmrhal, Baéz, Černý – Škoda, Balaj (81. Gecov)
FC Slovan Liberec: Hroššo – Coufal, Rajnoch, Pimpara, Fleišman (C) (62. Mudra) – Šural, Obročník, Sackey (81. Hamuľák), Ďubek, Frýdek – Hadaščok (75. Luckassen)

Poslední vzájemné utkání: (přípravné utkání v SC Nymburk)
FK Dukla Praha - FC Slovan Liberec 3:4 (1:2)
Branky: 19. Procházka, 67. Hanousek Marek, 69. Krmenčik - 16. Hadaščok, 31. Jarolím, 71. Hadaščok, 85. Frimmel. ŽK: 39. Sackey. Rozhodčí: O. Berka – O. Černý, J. Musil.

FK Dukla Praha:
I.poločas: Rada - Pospíšil, Vorel, Polom, Hanousek Matěj - Čajič, Gedeon, Hanousek Marek - Juroška, Procházka, Berger.
II.poločas: Chudý - Karavajev, Jeřábek, Polom, Preisler - Hanousek Marek, Ouedraogo, Hlinka - Juroška, Procházka (54. Svoboda), Krmenčik.
FC Slovan Liberec: Kolář – Coufal, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Jarolím, Sackey (76. Kmoníček) - Obžera (65. Frimmel), Pavelka, Luckassen - Hadaščok (76. Dydowicz).