• Preview k zápasu

• 18.09.2014

Dukla míří na jih Moravy

Dalším soupeřem v SYNOT lize, kterému budou naši hráči čelit, je tým Slovácka. Zápas na stadionu Miroslava Valenty se odehraje v sobotu od 17 hodin.

Mužstvo z Uherského Hradiště je po sedmi odehraných kolech na pátém místě tabulky, což je o jednu příčku lepší umístění než to, na kterém skončilo Slovácko v loňské sezoně. Bodový účet uherskohradišťských před osmým kolem je 11 bodů za tři výhry, dvě remízy a dvě prohry. Skóre Slovácka je 14:9.

V 7.kole nastoupili hráči Slovácka na půdě Dynama České Budějovice, kde po prvním poločase prohrávali už 2:0, nakonec ale po brankách Kerbra v 52. minutě a Doška v samotném závěru utkání, si Moravané odvezli bod za remízu 2:2. Svatopluk Habanec, trenér našeho soupeře, zhodnotil utkání na jihu Čech pro web SYNOT ligy. " Dneska jsme odehráli dva zápasy v jeden. V prvním poločase byli domácí jasně lepší, my jsme měli jenom pár náznaků. Soupeř na nás byl velice slušně nachystaný, nedal nám prostor pro rozehrávku a navíc výborně brejkovali po stranách. V tom hlavně vynikal Hora a bylo to ze strany Českých Budějovic hodně nebezpečné. O přestávce jsem nezvyšoval hlas, jsem se ptal v kabině hráčů, co to má znamenat. Druhá půle byla taková smršť centrovaných balónů a obranný blok domácích byl hodně hluboký. Chtěli jsme si odtud odvézt tři body, ale nezasloužili jsme si je za první půli. Musíme brát jeden za remízu."

Z hlediska letního přestupního období byl nejzajímavější akvizicí Slovácka Luboš Kalouda, který naposledy působil v Dukle Praha. Z Piastu Gliwice (Polsko) přišel do Uherského Hradiště Tomáš Dočekal. Naopak z mužstva Svatopluka Habance se poroučeli dřívější opory Jan Trousil (MFK Karviná) či Václav Ondřejka (konec smlouvy). Trenér Slovácka má k dispozici konsolidovaný kádr, který je již delší dobu pohromadě.

K utkání se vyjádřil i trenér Dukly Luboš Kozel. "Slovácko vstoupilo do soutěže poměrně dobře a pohybuje se v horní polovině tabulky. Navíc v domácím prostředí jsou silní, velmi dobře využívají kvalit Doška a dá se říci, že se v poslední době zlepšili i z hlediska fotbalovosti a tvorby postupného útoku. My jsme na hřišti Slovácka hráli poměrně slušně, naposledy se nám tam podařilo vyhrát a s tím vědomím tam pojedeme. Budeme chtít napravit naše poslední zaváhání na domácím hřišti."

Přijedete Duklu podpořit do kraje dobrého vína?

Poslední utkání soupeře:
SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:2 (2:0)
Branky: 14. Linhart, 25. Vošahlík - 52. Kerbr, 88. Došek. Rozhodčí: Příhoda - J. Paták, Antoníček.  ŽK: Volešák, Hora, Machovec - Rada. Diváci: 2764.

SK Dynamo Budějovice: Křížek - Klesa, P. Novák, Lengyel, Machovec - Vošahlík (72. Michal Škoda), Volešák, Herzán (66. Brunclík), Benát (79. Podstavek), Hora - Linhart.
1. FC Slovácko: Heča - Daníček (73. Dočekal), T. Rada, Břečka (77. Košút), Reinberk - Šumulikoski - Diviš, Kalouda, Valenta (62. Havlík), Kerbr - Došek.

Poslední vzájemné utkání:
FK Dukla Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0).
Branky: 85. Pospěch – 89. Petr. ŽK: 33. Ouedraogo, 59. Berger, 79. Mareš – 40. Petr, 70. Kuncl, 83. Rada. Rozhodčí:Jílek - Kříž, Hrabovský. Diváci: 1238.

FK Dukla Praha: Rada – Romera (73. Božič), Jeřábek, Štetina, Mat. Hanousek – Ouedraogo (88. J. Marek), Hlinka, Mar. Hanousek – Mareš (81. Černý), Pospěch, Berger.
1. FC Slovácko: Heča – Kuncl, Košút, Rada, Reinberk – Diviš (84. Havlík), Valenta, Petr, Šumulikoski, Kerbr – Došek.