• Preview k zápasu

• 22.10.2015

Dukla míří na Střelnici do Jablonce

S ambiciózním týmem ze severu Čech se Dukla střetne už tuto sobotu 24. října od 20:15 hodin na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou. Utkání je zároveň zařazeno do živého vysílání ČT Sport.

Jablonec je na 8. místě tabulky. Se čtrnácti body má na naši Duklu tříbodový náskok. Nicméně takové představy o průběhu první třetiny SYNOT ligy jistě neměl.

O letní přestávce posiloval zejména v útočných a obraných řadách. Během června přišel z Plzně Stanislav Tecl a Tomáš Wágner. Nováčkem v záloze se stal Michal Trávník ze Slovácka. Brankářskou dvojkou se stal Michal Bárta z Olomouce a dvě posily do defenzivních řad přišly z Dukly, kdy na sever odešel nejprve Vjačeslav Karavajev a poté Matěj Hanousek. Společně s José Antoniem Romerou tak tvoří trio hráčů z Julisky.

Severočeši se naopak rozloučili s Tomášem Čížkem, který zakotvil v pražském Ďolíčku, Filipem Novákem momentálně hrajícím za FC Midtjylland v Dánsku a Vukadinem Vukadinovičem, který odešel na roční hostování do Zlína.

Jablonec se trápí zejména na domácím hřišti, kde ještě nevyhrál. „Nechci to zlehčovat, je to takový zmar doma nevyhrát takovouhle dobu. Jsem naštvaný. Analyzujeme to zpětně, musíme pracovat, jak nejlépe umíme, ale výsledek se zatím nedostavuje,“ litoval kouč Šilhavý pro jablonecký web.

Vzájemná bilance obou mužstev mluví pro tým Dukly, která zvítězila celkem čtyřikrát. Jablonec pouze dvakrát. Obě mužstva se rozešla smírně celkem dvakrát.

Duklu tak nečeká nic lehkého, stejně jako ona, bude chtít i Jablonec skoncovat s výsledkovým trápením. „Jablonec doma ještě nevyhrál, takže lze očekávat, že bude mít maximální motivaci tuhle nepříjemnou bilanci zlomit. Je to mužstvo z hlediska jmen a kádru kvalitní a musíme si dát pozor na hrotové útočníky, rychlé hráče na krajích a třeba i na střed hřiště kde hraje Pospíšil, který je schopný zahrozit i sám individuálně. My jsme v podobné situaci jako Jablonec, kdy se nám výsledkově nedaří, a proto se bude snažit přivézt nějaké body domů, aby nám to z ní pomohlo. Slavia v druhém poločase utkání dokázala Jablonec přehrávat, ale nedotáhla to k zakončení. My v tomhle musíme být lepší, protože v Jablonci se podle mě na 0:0 hrát nedá.“

Poslední utkání soupeře

FK Jablonec - SK Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Caletka.
ŽK: Rossi - Mikula, Souček.
Diváci: 3 042.

FK Jablonec: V. Hrubý - Karavajev, Pernica, M. Kysela, Matěj Hanousek - Hübschman - Masopust, Rossi, Pospišil (75. Trávník), Mingazov (59. Tecl) - Martin Doležal I (83. Wágner). Trenér: Šilhavý.

SK Slavia Praha: Berkovec - Mikula, Latka, Deli, T. Jablonský - Štohanzl (87. Piták), Souček, Zmrhal (90. M. Vukadinovič), Černý (80. Frydrych) - Voltr - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Poslední vzájemné utkání

FK Dukla Praha - FK Baumit Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 11. Berger.
Rozhodčí: Příhoda - Mokrusch, Jiřík.
ŽK: Považanec (Dukla).
Diváci: 1898.

FK Dukla Praha: F. Rada - Karavajev, Štetina, Polom, Matěj Hanousek - Považanec, Gedeon, Čajič - Berger (90. Kluk), Beauguel (82. Jeřábek), Jakub Mareš (86. Vorel). Trenér: Kozel.

FK Baumit Jablonec: V. Hrubý - M. Kysela (80. Masopust), Pernica, Beneš, F. Novák - Greguš, Hübschman - Kopic, M. Pospíšil, Crnkič (46. Mingazov) - Doležal (68. Šabala). Trenér: Šilhavý.